Армія Ефіопії обстрілює столицю штату Тиграй
0.6 C
Киев
26.01.2021
Новини світу

Армія Ефіопії обстрілює столицю штату Тиграй

Армія Ефіопії обстрілює столицю штату Тиграй

Мекеле знаходиться під сильним обстрілом

Місто Мекеле знаходиться під сильним обстрілом. Бунтівники організували навколо нього кругову оборону, жителі тікають з міста.

З ранку в суботу, 28 листопада, федеральні сили Ефіопії наносять авіаудари по об’єктах в межах столиці штату Тиграй — міста Мекеле. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на лідера повстанців Народного фронту звільнення Тиграя (НФЗТ) Дебреціона Геберемайкла.

Зазначається, що Мекеле знаходиться під сильним обстрілом. Тим часом південноафриканська радіостанція SABC передала в суботу з посиланням на очевидців, що близько 10 години ранку за місцевим часом розпочато повітряний і артилерійський обстріл Мекеле. Reuters і SABC вказують, що цю інформацію поки неможливо перевірити з незалежних джерел. У свою чергу, офіційний представник прем’єр-міністра Ефіопії Біллен Сейюм заявила, що ефіопські сили не будуть завдавати ударів по мирних жителях. «Безпека громадян в Мекеле і Тиграй залишається пріоритетом для федерального уряду», — зазначила вона.

Раніше генерал-лейтенант Сил національної оборони Ефіопії Хасан Ібрагім заявив, що федеральні частини візьмуть столицю Тиграя протягом найближчих декількох днів. Військовий вказав, що армійським частинам вдалося захопити важливу гору Месебо, яка є панівною висотою в районі Мекеле.

Керівники НФЗТ, які перебувають в Мекеле, який підняв заколот проти федерального уряду, організували, за даними агентства Associated Press, навколо міста кругову оборону з використанням складних захисних інженерних споруд. Поки, згідно з повідомленнями, жоден з оборонних секторів Мекеле не прорваний регулярними армійськими частинами. Проте, з міста, населення якого сягає 500 тис. осіб, почався масовий відтік жителів, зазначає агентство.

Прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед розпорядився 4 листопада почати військову операцію на півночі країни проти загонів НФЗТ, які днем ​​раніше напали на об’єкти Північного командування, вбили військових вірних федеральному уряду, що залишилися, і захопили важке озброєння. Урядові сили вступили на територію штату в його західній частині і через два тижні боїв, просуваючись на схід, відновили контроль над більшою частиною Тиграя. Зараз вони знаходяться на підступах до Мекеле.

Нагадаємо, на початку листопада щонайменше 600 людей загинули в результаті масової різанини в ефіопському регіоні Тиграй, де ведуть бої повстанці й урядові сили. Бойовики били їх місцевих жителів палицями, били ножами, мачете і сокирами, а також душили мотузками.

Вплине на весь світ. В Ефіопії почалася війна

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар