ЦВК Грузії оголосила результати другого туру парламентських виборів
0.4 C
Киев
29.11.2020
Новини світу

ЦВК Грузії оголосила результати другого туру парламентських виборів

ЦВК Грузії оголосила результати другого туру парламентських виборів

Фото: Reuters Люди у Тбілісі стоять в черзі до виборчої дільниці, 31 жовтня

ЦВК Грузії оголосила,що в усіх 17 одномандатних округах перемогли кандидати від правлячої партії «Грузинська мрія». Опозиція бойкотувала другий тур виборів, оскільки вважає результати першого туру фальсифікованими.

Центральна виборча комісія Грузії повідомила в неділю, 22 листопада, що за попередніми результатами голосування, у другому турі парламентських виборів в усіх 17 одномандатних виборчих округах перемогли кандидати в мажоритарних округах від правлячої партії «Грузинська мрія».

«Вибори, що відбулися в суботу, пройшли спокійно, без будь-яких серйозних порушень», — сказала на брифінгу представниця ЦВК Натія Іоселіані, передає інфрмагенція «Інтерфакс». При цьому кандидати від восьми опозиційних партій не брали участь у другому турі виборів на знак протесту, оскільки вважають результати першого туру фальсифікованими.

«У новому парламенті правляча партія «Грузинська мрія» отримає 90 депутатських мандатів, а вісім опозиційних партій — 60 мандатів. Ми знову пропонуємо опозиції відмовитися від бойкоту і повернутися до політичної діяльності в парламенті», — заявив виконавчий секретар «Грузинської мрії» Іраклій Кобахідзе.

Як повідомлялося, вибори до однопалатного парламенту Грузії відбулися 31 жовтня за новими правилами. Виборчий бар’єр знизили з трьох до одного відсотка. Зі 150 депутатів грузинського парламенту 120 обирають за партійними списками, а 30 — за мажоритарною системою.

За підсумками першого туру, правляча партія «Грузинська мрія — Демократична Грузія» набрала 48,15 відсотка голосів. Опозиційний блок «Єдиний національний рух — об’єднана опозиція — Сила в Єдності» здобула 27,14 відсотка.

Опозиційні партії не визнали результати виборів, які вони вважають фальсифікованими, і відмовилися від входження до парламенту. Відтоді в Тбілісі неодноразово відбувалися масові протести. Опозиція та її прибічники вимагають провести нове голосування, а також, щоб голова ЦВК Тамара Жванія пішла у відставку. Натомість у правлячій партії «Грузинська мрія» вважають ці вимоги опозиції безпідставними.

Джерело: Українська служба DW

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар