ЕП проголосував за жорсткі санкції проти Туреччини
0.6 C
Киев
26.01.2021
Новини світу

ЕП проголосував за жорсткі санкції проти Туреччини

ЕП проголосував за жорсткі санкції проти Туреччини

Фото: Getty Images ЄС закликає Туреччину відмовитися від геологорозвідки поблизу Кіпру

Відносини ЄС і Анкари погіршилися через її дії в Середземному морі, Лівії, Сирії та участі в Нагірно-Карабахському конфлікті.

 

Депутати Європарламенту в четвер, 26 листопада, ухвалили резолюцію із закликом до країн-членів Євросоюзу ввести жорсткі обмежувальні заходи проти Туреччини через її поведінку в Середземному морі.

 

«Депутати Європарламенту закликають Єврораду зберегти єдину позицію щодо незаконних дій Туреччини і ввести у відповідь жорсткі санкції», — зазначено в документі, за який проголосував 631 депутат і троє — проти.

 

Згідно з текстом резолюції, відносини ЄС і Анкари максимально погіршилися через її дії в Середземному морі (зокрема, відкриття колишнього курортного району Фамагусти Вароші в окупованій частині Кіпру), Лівії, Сирії, а також через «пряму підтримку Азербайджану в Нагірно-Карабахському конфлікті».

 

Відзначимо, що рішення Євросоюзу про посилення санкцій проти Туреччини може бути прийнято на саміті глав держав і урядів ЄС 10-11 грудня.

 

Нагадаємо, Анкара веде нафтогазову розвідку у водах неподалік від Кіпру, які Греція вважає своєю винятковою економічною зоною. ЄС висловив свою повну солідарність з Афінами і ввів обмежувальні заходи проти двох фізичних осіб Туреччини.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар