G20 допоможе справедливо розподілити вакцину
-0.3 C
Киев
30.11.2020
Новини світу

G20 допоможе справедливо розподілити вакцину

G20 допоможе справедливо розподілити вакцину

Лідери G20 обіцяють справедливе поширення вакцин проти коронавірусу

Лідери G20 стурбовані, що пандемія може ще більше посилити розбіжності між багатими і бідними.

 

Лідери G20 найбільших економік світу мають намір заплатити за справедливе поширення вакцин, ліків і тестів від COVID-19 у всьому світі, щоб бідніші країни не залишилися в стороні, і надати їм полегшення боргового тягаря. Про це в суботу, 21 листопада, повідомляє Reuters з посиланням на проект комюніке «двадцятки».

 

«Ми не пошкодуємо зусиль, щоб забезпечити рівноправний доступ для всіх людей. Ми визнаємо масову вакцинацію світовим суспільним благом», — йдеться в документі.

 

Вони також зобов’язалися «сприяти глобальній готовності до пандемії, розвивати механізми попередження, виявлення та реагування».

 

Лідери також визнали особливі проблеми, з якими стикаються країни Африки і малі острівні держави, що розвиваються, що свідчить про зростаюче визнання того, що навіть деяким країнам з середнім рівнем доходу може знадобитися списання боргів в результаті пандемії.

 

«Нам потрібно за всяку ціну уникнути сценарію, в якому тільки багатші зможуть захистити себе від вірусу», — заявив в ході онлайн-саміту президент Франції Емманюель Макрон.

 

Саміт великої двадцятки під головуванням короля Саудівської Аравії Сальмана бен Абдель Азіза Аль Сауда проходить з 21 до 22 листопада в онлайн-форматі. Серед тем обговорення — відновлення економічного зростання після кризи, викликаної пандемією. Крім проблем, пов’язаних з коронавірусом, на саміті обговорюється низка інших питань, зокрема інновації, зміцнення сфери охорони здоров’я, підтримка най вразливіших груп суспільства.

 

Цього року держави «двадцятки» вже прийняли ряд заходів для протидії наслідкам пандемії. Зокрема, $ 21 млрд було вирішено вкласти в світову систему охорони здоров’я з метою підтримки виробництва та розподілу вакцини від коронавірусу. Країни G20 також виділили $ 11 трлн на відновлення світової економіки.

 

Розвинені країни повинні використовувати свої можливості, щоб зібрати необхідні гроші на забезпечення COVID-вакцинами бідні країни. До цього лідерів G20 закликала голова правління альянсу GAVI Нгозі Оконджо-Івеала.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Коронавірус

Сюжет»Краще голодний, але живий»: голоси на підтримку повного карантину

Covid-19: школи у Польщі будуть зачинені до Різдва

СюжетДефіцит медиків в Україні: хто лікуватиме хворих на COVID-19

Коронавірус у Німеччині: рекордні 23,6 тисячі випадків за добу

СюжетКоронавірус і вітаміни: які з них справді допомагають при COVID-19

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар