ЄС більше не виділить грошей режиму Лукашенка - Боррель
-1 C
Киев
03.12.2020
Новини світу

ЄС більше не виділить грошей режиму Лукашенка — Боррель

ЄС більше не виділить грошей режиму Лукашенка - Боррель

Жозеп Боррель пообіцяв виділити кошти громадянському суспільству Білорусі

Міністри закордонних справ країн ЄС домовилися підготувати новий пакет санкцій проти влади і установ Білорусі.

 

Влада Євросоюзу більше не буде фінансувати Білорусь у рамках різних програм співробітництва. Про це сказав глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на брифінгу за підсумками відеоконференції глав МЗС країн Євросоюзу в четвер, 19 листопада.

 

«Ми більше не переведемо жодного євро режиму Лукашенка. Всі гроші підуть на розвиток громадянського суспільства АРУС через різні неурядові організації», — сказав дипломат.

 

 

Він уточнив, що всі кошти підуть на розвиток громадянського суспільства через неурядові організації.

 

Боррель підтвердив, що міністри закордонних справ країн Євросоюзу домовилися підготувати новий пакет санкцій проти влади і установ Білорусі, щоб «підтримати демократичні права народу країни». За його словами, «ці санкції будуть введені не тільки проти фізичних осіб, а й проти державних структур, компаній і підприємців».

 

Своєю чергою, глава МЗС ФРН Хайко Маас заявив, що ЄС буде послідовно підвищувати тиск на Олександра Лукашенка, поки він не піде на діалог з опозицією Білорусі.

 

За його словами, Брюссель може підвищити тиск на Мінськ, включивши в санкційні списки людей з оточення Лукашенка. Він додав, що перелік, швидше за все, буде розширено.

 

«До тих пір, поки з Мінська не буде конструктивної реакції, ми розглядатимемо можливість підвищення тиску», — сказав Маас.

 

Нагадаємо, 2 жовтня ЄС ввів перші санкції проти Білорусі. Тоді в список обмежувальних заходів потрапили близько 40 представників керівництва республіки, однак Лукашенка серед них не було. Санкції проти нього ввели в другому пакеті — 6 листопада.

 

У свою чергу, Лукашенко заявив, що він «не париться» з приводу санкцій ЄС. А напередодні стало відомо, що Білорусь розширила санкції у відповідь проти ЄС і Канади.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар