ЄС знову заявив про загрозу реформі Міносвіти в Україні
3.3 C
Киев
27.11.2020
Новини України

ЄС знову заявив про загрозу реформі Міносвіти в Україні

ЄС знову заявив про загрозу реформі Міносвіти в Україні

ЄС вдруге попередив Шкарлета через спроби зруйнувати реформи МОН

У міністерстві готують зміни штатної структури центрального апарату, але в ЄС впевнені, що таке рішення загрожує зривом реформ.

 

Євросоюз знову висловив стурбованість спробами зруйнувати проведені реформи Міносвіти України нинішнім керівництвом відомства. Про це сказано в листі представництва України при ЄС на ім’я віце-прем’єра з євроінтеграції Ольги Стефанішиної, опублікованому в п’ятницю, 20 листопада.

 

Лист оприлюднила колишній державний експерт директорату вищої освіти в МОН України Олена Панич.

 

«Представництвом отримано критичний сигнал з боку ЄС, зокрема Групи підтримки України в ЄК, щодо очікуваних змін штатної структури центрального апарату Міністерства освіти і науки України. Як зазначається, SGUA відомо, що проект змін був узгоджений Міністерством фінансів України та буде затверджений наказом МОН незабаром, незважаючи на численні офіційні сигнали ЄС», — сказано в листі.

 

У ЄК впевнені, що зміни загрожують зривом реформ профтехосвіти, вищої освіти, призведуть до зменшення спроможності міністерства розробляти і реалізовувати освітню політику і міжнародні проекти, в тому числі, спільні з ЄС.

 

«Наслідками штатних змін можуть стати зниження якості прийняття управлінських рішень, відсутність прозорих процедур в освіті і науці, відновлення можливостей для недоброчесності і падіння якості освіти в цілому. ЄК також зазначає, що такий розвиток загрожує зривом програми підтримки реформи державної служби, оскільки після реорганізації міністерство, ймовірно, не буде відповідати її критеріям», — додали в ЄС.

 

Уже зараз МОН має більше 40% вакантних посад експертів і керівників експертних груп і існує реальна загроза подальшого скорочення цих фахівців, нагадали в Євросоюзі.

 

«ЄС вважає, що ситуація з нестачею коштів на заробітну плату в міністерстві, що є формальною підставою для зміни штату, може бути вирішена Кабінетом Міністрів України без незворотних якісних змін структури міністерства. Решта дев’ять міністерств, які також є учасниками програми реформи державного управління, поки не розглядають питання скорочення штату. Група підтримки спільно з представництвом ЄС в Україні розглядають можливі шляхи реагування на очікуване незабаром рішення», — наголошується в листі.

 

Своєю чергою, Панич додала, що нова структура МОН передбачає скорочення кількості директоратів — з шести до чотирьох (в тому числі, об’єднання директоратів вищої та професійної освіти). Заплановано скорочення посад державних експертів з 93 до 50, тобто майже на 50%. При цьому кількість посад головних спеціалістів (разом з керівниками підрозділів, де вони працюють) планується збільшити з 80 до 111.

 

Нагадаємо, що 29 жовтня ЄС офіційно попередив українського міністра. Шкарлет запропонував уряду ліквідацію всіх директоратів, фінансування яких забезпечує Євросоюз.

 

ВНЗ отримали нові рекомендації щодо карантину

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар