Колишнього охоронця концтабору можуть депортувати зі США до Німеччини
0.9 C
Киев
04.12.2020
Новини світу

Колишнього охоронця концтабору можуть депортувати зі США до Німеччини

Колишнього охоронця концтабору можуть депортувати зі США до Німеччини

Фото: dpa Меморіал на території колишнього концтабору Ноєнгамме

У США відхилили скаргу колишнього охоронця нацистського концтабору на його депортацію до Німеччини. В американській імміграційній службі наголосили, що не захищають «воєнних злочинців».

Сполучені Штати можуть депортувати громадянина Німеччини, який проживає у США і раніше служив охоронцем у концтаборі у 1945 році. Апеляційний орган з питань імміграції відхилив скаргу чоловіка проти депортації, яку суд призначив ще у лютому. Про це повідомило міністерство юстиції США у четвер, 19 листопада, передає інформагенція dpa.

Чоловік був «активним учасником однієї з найтемніших глав в історії людства», заявив представник Міграційної та митної правоохоронної служби США і наголосив, що США «не захищають воєнних злочинців».

За даними американських органів правосуддя, Фрідріх Карл Берґер зізнався, що охороняв в’язнів у концтаборі поблизу міста Меппен у Нижній Саксонії, який був частиною структури гамбурзького концтабору Ноєнгамме.

Міністерство юстиції США не надало жодної інформації про вік чоловіка. Також незрозуміло, скільки часу він прожив у США та коли його збираються депортувати.

У мотивувальній частині вироку зазначається, що у цьому таборі були євреї, поляки, росіяни, данці, голландці, французи та політичні в’язні. Вони жили в «жахливих» умовах і повинні були працювати «до знемоги і смерті».

Чоловік охороняв полонених у березні 1945 року під час маршу полонених до гамбурзького концтабору Ноєнгамме після ліквідації табору у Меппені. Близько 70 ув’язнених померли «в нелюдських умовах», вказали в американському суді.

Ноєнгамме у Гамбурзі був найбільшим концтабором у північно-західній частині Німеччини з 1938 по 1945 роки, зазначається на сторінці меморіалу концтабору. Всього понад сто тисяч людей з усієї Європи були ув’язнені у головному таборі та ще у понад 85 підтаборах, які належали до його структури. Понад 42 тисячі ув’язнених загинули.

Джерело: Українська служба DW

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар