Летючі загони Батьки. Що відбувається в Білорусі
0.9 C
Киев
29.11.2020
Новини світу

Летючі загони Батьки. Що відбувається в Білорусі

Летючі загони Батьки. Що відбувається в Білорусі

Прощання з Романом Бондаренком

У Мінську 20 листопада відбулася церемонія прощання з Романом Бондаренком — його побили «тихарі», люди в штатському, які нападають на протестувальників за підтримки білоруських силовиків.

 

У Білорусі новий виток протестів через вбивство 31-річного мінчанина Романа Бондаренка. Його до смерті побили у дворі власного будинку так звані «тихарі» або летючі загони Лукашенка, які борються з наочною агітацією опозиції — зафарбовують мурали і зрізають біло-червоно-білі стрічки.

 

До вбивства можуть бути причетні представники найближчого оточення Лукашенка, сам він обіцяє у всьому розібратися і знову заводить стару пісню про західні спецслужби, які тепер вже, за його версією, окопалися під Києвом.

 

Прощання = протест

 

У Мінську 20 листопада відбулася церемонія прощання з Романом Бондаренком, попрощатися з ним прийшли тисячі людей. Вони принесли червоні і білі квіти і вінки з написом Герою Білорусі.

 

 

У Білоруській державній академії мистецтв, де навчався Роман Бондаренко, пройшла акція його пам’яті. Біля корпусу, де вчився Роман, студенти залишили свої силуети, обведені крейдою на асфальті, і написали «Десь тут твої друзі», «Не забудемо, не пробачимо».

 

Колона людей супроводжувала катафалк з тілом Бондаренка від храму на Гамарника до Північного кладовища, де його поховали.

 

 

Телефонні розмови

 

Напередодні в мережу злили телефонні розмови двох чоловіків, голоси яких схожі на голоси глави Федерації хокею Білорусі Дмитра Баскова і спортсмена Дмитро Шакути. Вони обговорюють наслідки нападу на Бондаренка.

 

Пізніше опублікували запис, на якому звучать голоси, схожі на голоси того ж Баскова і прес-секретаря Олександра Лукашенка Наталії Ейсмонт, однією з найбільш наближених до нього чиновниць. Вони, зокрема, обговорюють створення летючих загонів для боротьби з наочною агітацією противників Лукашенка — зокрема, зафарбовування муралів і зрізання біло-червоно-білих стрічок.

 

 

За свідченнями, люди одного з подібних загонів саме і вступили в сутичку з Бондаренком. Хто саме завдав йому смертельних травм, як і раніше, не відомо.

 

Ейсмонт й інші люди, голоси яких, як стверджується, звучать на записах, поки їх не називають.

 

Реакція Лукашенка

 

Лукашенко обіцяє, що наступного тижня будуть розкриті подробиці ситуації зі злитими в мережу телефонними записами.

 

«Якщо ти натякаєш на останні зливи в Telegram-каналах, окремі розмови, переговори, пов’язані із загибеллю цього хлопця … Якщо це, то я тобі повинен сказати і всім: не час, потерпіть трішки, на наступному тижні все розповімо. Повірте, буде дуже цікаво», — наголосив Лукашенко.

 

Далі Батька знову почав розповідати, що проти Білорусі працюють найпотужніші спецслужби світу.

 

«США — вони під Варшавою центр створили, а зараз у Києві створили. Хай я б сказав, але ми з росіянами, розвідки наша і російська попрацювали, побачили ці центри. Жодного поляка там немає. Це тільки територія. Там все американці сидять — розумні, талановиті, здібні люди», — сказав він.

 

За словами Лукашенка, ці спецслужби за допомогою сучасних технологій й інтернету «розхитують обстановку на всій планеті».

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар