Ляшко оцінив наслідки пандемії для медицини
5 C
Киев
23.11.2020
Новини України

Ляшко оцінив наслідки пандемії для медицини

Ляшко оцінив наслідки пандемії для медицини

Фото: Getty Images Пандемія дорого коштуватиме українській охороні здоров’я

У майбутньому Україна зіштовхнеться зі зростанням низки важких захворювань через пандемію коронавірусу, каже Ляшко.

Наслідки пандемії коронавірусу для системи охорони здоров’я України будуть жахливими. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу Україна 24.

«Віддалені наслідки пандемії для системи охорони здоров’я будуть жахливими. Антибіотикорезистентність — наслідок неконтрольованого споживання антибіотиків зараз. Онкологія, серцево-судинні — втрата сьогоднішньої діагностики через перевантаження системи охорони здоров’я», — заявив Ляшко.

Він закликав всі органи влади і чиновників об’єднуватися навколо проблеми.

«Коли щоразу знімаєте маску в громадських будівлях, щоразу, коли критикуєте карантин вихідного дня або інші обмежувальні заходи, будете згадувати свої слова потім, через рік-два. Наслідки будуть. Давайте сьогодні гуртуватися і шукати вихід з ситуації. Всі відкриті до діалогу . Збираємося — робимо. Підтримка треба сьогодні всім лікарям — вони на передовій. Підтримка потрібна чиновникам. Виключно в єднанні — сила», — зазначив заступник міністра.

Нагадаємо, в першому півріччі в через невдалу медреформу близько тисячі лікарень зіткнулися з проблемою недофінансування. У зв’язку з цим з липня вирішили повернути торішню систему.

А днями Нацслужба здоров’я заявила про брак близько 5,6 млрд грн, щоб заплатити лікарням, які мають договори на стаціонарне лікування COVID-пацієнтів.

У відповідь прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що грошей вистачить до кінця року. За його словами, на рахунках НСЗУ 14 мільярдів гривень.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар