Малюська вважає, що ліквідація ОАСК мало що змінить
5 C
Киев
23.11.2020
Новини України

Малюська вважає, що ліквідація ОАСК мало що змінить

Малюська вважає, що ліквідація ОАСК мало що змінить

Фото: gordonua.com Ліквідація ОАСК мало що змінить, вважає Малюська

Потрібно шукати варіант його реорганізації, впевнений міністр і додає, що юрисдикція частини спорів, які вирішуються ОАСК, може бути передана іншому суду.

 

Глава Мін’юсту Денис Малюська впевнений, що ліквідація Окружного адмінсуду Києва мало що змінить, у зв’язку із чим потрібно розглядати й інші опції, зокрема щодо його реорганізації. Про це він заявив в інтерв’ю Радіо Свобода в суботу, 31 жовтня.

 

«Навпаки, вона (ліквідація суду — ред.) іноді може призвести до якихось негативних наслідків, якщо вона буде непродумана. Інша справа — якщо буде прийнято рішення передати юрисдикцію частини спорів, які вирішує ОАСК, іншому суду. Або навіть мало не всі. Або об’єднати ОАСК з іншим судом. Такого роду сценарії менше завдадуть шкоди, ніж проста й елементарна ліквідація ОАСК. Тому що, якщо ми ліквідуємо ОАСК, то це означає, що весь масив спорів, а вони дуже багато справ розглядають, повинен розглянути інший. Питання: хто? За які ресурси?» — пояснив Малюська.

 

За його словами, в ситуації з ОАСК мало хто сумнівається у професіоналізмі суддів.

 

«Судді професійні і знають законодавство дуже і дуже непогано. Сумніваються в чесності і в етичних стандартах. Це ключове», — продовжив міністр.

 

Малюська також оцінив петицію до президента Володимира Зеленського з вимогою ліквідації ОАСК як політичне звернення.

 

«Треба зробити щось з ОАСК, з тим, щоб він перестав генерувати ось ці сумнівні судові рішення, щоб йому знову можна було б довіряти. Як це зробити? Реорганізація, злиття чи передача повноважень іншому суду, чи передача разом із ліквідацією? Тобто там потрібно зробити кілька кроків, але це вже вирішувати після консультацій», — резюмував міністр.

 

Нагадаємо, що у вересні Верховна рада правосуддя відмовилася усувати суддів київського адмінсуду. Офіс генпрокурора не надав доказів того, що судді ОАСК мають можливість впливати на свідків і підозрюваних, стверджували у ВРП.

 

Уже в кінці жовтня Зеленський доручив вивчити питання ліквідації ОАСК. З цього приводу глава держави доручив проконсультуватися з Вищою радою правосуддя, над якою, за даними слідства, глава ОАСК намагався встановити контроль.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар