Мінськ згорнув діалог з ЄС щодо прав людини і Східного партнерства
5.3 C
Киев
26.11.2020
Новини світу

Мінськ згорнув діалог з ЄС щодо прав людини і Східного партнерства

Мінськ згорнув діалог з ЄС щодо прав людини і Східного партнерства

Фото: sb.by Володимир Макей розповів про підсумки наради в Олександра Лукашенка

Мінськ прийняв таке рішення через спроби західних країн політизувати ряд питань, зазначив глава МЗС Володимир Макей.

 

Влада Білорусі вирішила згорнути діалог з Євросоюзом щодо прав людини і знизити рівень свого представництва у Східному партнерстві. Про це сказав у вівторок, 17 листопада, міністр закордонних справ країни Володимир Макей за підсумками наради в Олександра Лукашенка, повідомляє газета  СБ. Беларусь сегодня.

 

За словами Макеєва, було прийнято рішення призупинити роботу Координаційної групи Білорусь — ЄС, в рамках якої обговорювалися різні питання взаємодії, в тому числі, у сфері захисту прав людини.

 

 

«Ми ніколи не відмовлялися від обговорення чутливих питань. Але сьогодні ми бачимо, що ці питання абсолютно заполітизовані. Тому ми не бачимо сенсу в тому, щоб продовжувати з ЄС діалог щодо прав людини. Ми припиняємо цей діалог», — сказав глава МЗС.

 

Макей додав, що Білорусь знижує рівень участі в програмі ЄС Східне партнерство до експертного через спроби політизувати ряд проектів.

 

«На нараді було запропоновано і підтримано учасниками ідею про зниження рівня нашого представництва у Східному партнерстві. Ми бачимо, що є спроби політизувати ряд інфраструктурних, міжрегіональних проектів у рамках цієї ініціативи. Тому прийнято рішення про зниження рівня участі Білорусі в цій ініціативі до експертного», — зазначив він.

 

Макей додав, що на заходах Східного партнерства Білорусь представлятимуть не глави міністерств, а їх експерти. За його словами, в разі проведення саміту питання, що стосуються країни, швидше за все, будуть обговорюватися на рівні постійного представника Білорусі при Євросоюзі.

 

Напередодні ЗМІ повідомили, що Євросоюз готує розширення санкцій відносно Білорусі. А лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що країни ЄС готуються розширити перелік персональних санкцій щодо Білорусі до більш ніж 200 імен.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар