Не "анексований": Мінреінтеграції пояснило, як правильно називати Крим
5.3 C
Киев
26.11.2020
Політика

Не «анексований»: Мінреінтеграції пояснило, як правильно називати Крим

Не "анексований": Мінреінтеграції пояснило, як правильно називати Крим

Крим
Фото з відкритих джерел

У відомстві вважають, що термін «анексія» щодо Криму є хибним

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України оприлюднило заяву, в якій йдеться про неправильність вживання терміну «анексований» по відношенню до півострова Крим. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що термін «анексія» є хибним щодо Криму та суперечить українському законодавству, натомість необхідно вживати лише «тимчасово окупований». «Використання терміну «анексований» щодо українського півострова Крим — регулярна помилка, якої припускаються як засоби масової інформації, так і експертне середовище. Згідно із українським законодавством, Кримський півострів включно із містом Севастополь є тимчасово окупованими Російською федерацією територіями України», – йдеться в повідомленні.

За словами заступника очільника Мінреінтеграції Ігоря Яременка, щодо Криму допускається вживання й слів «спроба анексії». «Єдина країна, яка називає Крим і Севастополь анексованими – це Російська Федерація. Вся міжнародна спільнота використовує формулювання «тимчасово окуповані території» як щодо півострова, так і щодо Донбасу. Дозволяється також використання формулювання «спроба анексії» щодо Криму, але не «анексія». Це підкреслює відповідні зобов’язання РФ за міжнародним гуманітарним правом», – сказав чиновник.

Крім того, урядовець вважає, що термін «анексія» продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму та Севастополя до України начебто є закритим. «Ми з цим абсолютно не згодні, а отже наполегливо просимо користуватися терміном «тимчасова окупація», адже Крим, я певен, повернеться під контроль України», – резюмував Яременко.

Новини за темою: Росія може розгорнути ядерну зброю в Криму, – представництво України в ООН

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у 2021 році Донбас і Крим будуть серед пріоритетів шведського головування в ОБСЄ. Тоді ж урядовець запросив Швецію долучитися до створення та роботи Кримської платформи.

Источник

Залишити коментар