Новим послом України в США може стати ексміністр фінансів Маркарова
-0.3 C
Киев
30.11.2020
Політика

Новим послом України в США може стати ексміністр фінансів Маркарова

Новим послом України в США може стати ексміністр фінансів Маркарова

Оксана Маркарова

Кулеба наголосив, що поки йдеться лише про пропозицію кандидатури — її вносить міністр закордонних справ, але має затвердити президент

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба висунув ексміністра фінансів Оксану Маркарову на посаду нового посла України в США. Про це повідомляє «Європейська правда».

Зокрема, очільник МЗС зазначив, що задоволений роботою нинішнього посла України у США Володимира Єльченка і внесення кандидатури нового посла не пов’язане з питаннями до нього. 

«Володимир Єльченко є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував…

У разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні посла, яку добре знають і в адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, і у МВФ», — пояснив своє рішення Кулеба.

Він також назвав «маячнею» твердження про те, що Оксану Маркарову «відправляють вибивати гроші з МВФ», та зазначив, що успішний міністр фінансів не може бути поганим дипломатом — тому що її попередня посада «не дозволяла не бути дипломатом». 

«Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії Пані Посол України в США. Це безумовні плюси», — додав глава МЗС.

Кулеба наголосив, що поки йдеться лише про пропозицію кандидатури — її вносить міністр закордонних справ, але має затвердити президент України. 

«Процедура її оформлення запущена, але традиційно займає певний час. Можу дати лише одну пораду — судіть про призначення за підписаним Указом Президента, а не публікаціями в пресі», — зазначив глава МЗС.

Новини за темою: Маркарова вивела з Мінфіну через схеми з ОВДП сотні мільйонів у свій банк, при цьому не понесла за це ніякої відповідальності, – Поляков

Як відомо, Оксана Маркарова була міністром фінансів України з 8 червня 2018 (до 22 листопада — в.о.) до 4 березня 2020 року, залишившись на посаді після виборів до Верховної Ради та зміни уряду. 

Источник

Залишити коментар