ООН підтримала нову резолюцію з прав людини в Криму
-0.2 C
Киев
29.11.2020
Новини України

ООН підтримала нову резолюцію з прав людини в Криму

ООН підтримала нову резолюцію з прав людини в Криму

Фото: Getty Images Генасамблея ООН схвалила нову резолюцію з прав людини в Криму

Схвалення проекту — важливий внесок у продовження міжнародного тиску на Російську Федерацію, пояснили в українському МЗС.

 

Третій комітет 75-ї сесії Генеральної асамблеї ООН схвалив проект оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини в анексованому Криму. Про це в середу, 18 листопада, йдеться в офіційному коментарі МЗС України.

 

Міністерство закордонних справ України вітає це рішення комітету ГА ООН.

 

«Вдячний державам-членам, які підтримали в комітеті ГА ООН проект посиленої резолюції з прав людини в Криму. Коли Асамблея схвалить її в грудні, це в подальшому консолідує тиск на РФ, щоб держава-окупант дотримувалася міжнародних зобов’язань, зокрема міжнародного гуманітарного права» , — повідомив глава МЗС Дмитро Кулеба у Twitter в середу.

 

У МЗС України зазначили, що схвалення проекту вже п’ятої поспіль оновленої і посиленої резолюції є важливим внеском у продовження міжнародного тиску на РФ у зв’язку з незаконною окупацією і спробою анексії Криму.

 

«Резолюція констатує продовження Росією протиправної діяльності відповідно до міжнародного гуманітарного права, включаючи переселення російських громадян на півострів і примусову зміну громадянства з метою модифікації демографічного складу населення. Це, зокрема, негативно впливає на економічні та соціальні права кримчан і змушує їх залишати Крим, що є прихованою формою депортації осіб, захищених Женевськими конвенціями в умовах окупації», — повідомили у зовнішньополітичному відомстві.

 

Резолюція вимагає від РФ негайно припинити грубі порушення прав людини і забезпечити безперешкодний доступ міжнародних правозахисних механізмів, включаючи Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні та Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ на територію тимчасово анексованого півострова.

 

Раніше влада Словаччини висловила зацікавленість в участі в реалізації української ініціативи зі створення Кримської платформи.

 

Стало відомо, що перший саміт Кримської платформи запланований на травень 2021 року. У МЗС сподіваються, що на той час ситуація з коронавірусом стабілізується.

 

Також повідомлялося, що офіційний Київ починає новий етап щодо Кримської платформи.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар