Почалася передача територій Карабаху Азербайджану
4 C
Киев
24.11.2020
Новини світу

Почалася передача територій Карабаху Азербайджану

Почалася передача територій Карабаху Азербайджану

Алієв під час відвідування взятих під контроль територій Карабаху

Азербайджан узяв під контроль Агдамський район, також Вірменія передасть частину Кельбаджарського і Лачинського районів.

 

Президент Азербайджану Ільхам Алієв у п’ятницю, 20 листопада, заявив про перехід Агдамського району під контроль Баку.

 

 

«Сердечно вітаю всіх агдамців. Дорогі агдамці, ви більше не біженці», — сказав Алієв у зверненні.

 

«Буде підготовлений генеральний план, залучені фахівці, у плановому порядку реалізовані інфраструктурні проекти, побудовані адміністративні будівлі, соціальні об’єкти, дороги, виконані інші необхідні роботи. Держава надасть громадянам допомогу для повернення туди», — сказав Алієв.

 

За його словами, вірмено-азербайджанський конфлікт залишився позаду.

 

«Вірмено-азербайджанський карабахський конфлікт вже залишається позаду, і це відзначають також міжнародні експерти», — сказав Алієв і додав, що Баку «зміг домогтися свого» і на полі бою, і на політичній арені.

 

В першу чергу в Агдамському районі розпочнуться роботи з розмінування, після чого почнеться реалізація інфраструктурних проектів.

 

Також Алієв заявив, що Баку готовий встановити нормальні відносини з «розсудливими силами» в Вірменії в разі їх приходу до влади.

 

«Сьогодні у Вірменії панує внутрішня криза. І це природно. Тому що воєнна поразка, причому така ганебна поразка, звичайно ж, може призвести до заворушень у будь-якій країні. Тому, напевно, якщо після завершення цієї кризи до влади у Вірменії прийдуть розсудливі сили, то ми готові встановити нормальні відносини з цими силами»- сказав Алієв.

 

За його словами, це буде можливо, зазначив президент, якщо вірменська сторона «зробить правильний вибір, якщо вона нормалізує відносини з сусідами».

 

У той же час, вірменська служба Радіо Свобода повідомляє, що жителі Агдамського району залишають свої будинки. Відзначається, що вони пакують речі в автомобілі, перш ніж підпалити залишені будівлі.

 

Нагадаємо, згідно з угодою, Вірменія повинна також передати Азербайджану західні райони Кельбаджар і Лачин.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар