Посольство США вказало на недоліки на виборах в Грузії
-0.4 C
Киев
01.12.2020
Новини світу

Посольство США вказало на недоліки на виборах в Грузії

Посольство США вказало на недоліки на виборах в Грузії

Посольство США вказало на недоліки виборів в Грузії, але визнало їх вільними і конкурентними

Посольство США закликало громадян Грузії проявити терпіння, щоб процес проходив спокійно, мирно і відповідно до законодавства Грузії та міжнародними стандартами.

 

Посольство США в Грузії підтримало оцінку Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ про конкурентну боротьбу на парламентських виборах в країні. Про це йдеться в заяві, опублікованій в неділю, 1 листопада, на сайті американського дипломатичного представництва.

«Посольство США розділяє первинну оцінку БДІПЛ ОБСЄ про те, що парламентські вибори в Грузії були конкурентними і в цілому основні свободи були дотримані», — йдеться в заяві.

 

У той же час, як підкреслили дипломати, «повсюдні звинувачення в тиску на виборців» і «стирання кордонів між правлячою партією і державою», на які вказує БДІПЛ ОБСЄ, знизили довіру суспільства, в зв’язку з чим посольство Сполучених Штатів закликало сторони усунути недоліки.

 

«Вони, хоча і недостатні для визнання результатів виборів недійсними, неприйнятні і продовжують шкодити виборчому процесу в Грузії», — наголошується в заяві.

 

Також, в заяві висловлюється сподівання, що відповідні державні відомства в Грузії проведуть об’єктивне розслідування за всіма обгрунтованими порушеннями.

 

Парламентські вибори в Грузії відбулися 31 жовтня. У них брали участь 48 партій і два блоки. Вибори проходили за новими правилами: 120 депутатів обираються за списками, а 30 — за мажоритарною системою. Поріг для проходження в парламент був знижений з 3% до 1%.

 

Раніше повідомлялося, що на виборах в однопалатний парламент Грузії перемогу здобула правляча партія «Грузинська мрія» — Демократична Грузія «. Це випливає з попередніх офіційних результатів, опублікованих Центральною виборчою комісією.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар