Прибуток держбанків знизився на 19% - Мінфін
4 C
Киев
24.11.2020
Новини України

Прибуток держбанків знизився на 19% — Мінфін

Прибуток держбанків знизився на 19% - Мінфін

Фото: пресс-центр НБУ Держбанки заробили на 19% менше в третьому кварталі

Найбільша частка прибутку належить ПриватБанку. При цьому Укрексімбанк зазнав мільярдних збитків.

 

У третьому кварталі 2020 року держбанки отримали близько 25 млрд грн прибутку — це на 19% менше, ніж у 2019 році. Про це повідомляє Мінфін у четвер, 19 листопада.

 

Прибуток держбанків за третій квартал 2020 року становить 24,5 мільярда гривень. За відповідний період минулого року вони заробили на 5,8 мільярда більше.

 

При цьому найбільша частка прибутку належить ПриватБанку — він заробив 56,6% загальної суми, тоді як Укрексімбанк залишається в збитку розміром 2,2 мільярда гривень.

 

У той же час зросли обсяги вкладів у банках: порівняно з початком року приріст становить 15,3%, тобто, більш як 93 мільйони гривень. З них коштів юросіб стало більше на 15,2%, фізосіб — на 15,4%. Приріст вкладів відбувся переважно за рахунок зростання обсягу коштів на вимогу.

 

Нарешті, обсяг кредитів та заборгованості клієнтів скоротився на 1,2%, а також сповільнилося скорочення попиту на кредити — він склав 0,6%, або 1,2 мільярда гривень.

 

Нагадаємо, що раніше НБУ роздав банкам кредитів на 16,6 млрд. Більшу частину суми отримав державний Укрексімбанк — майже 10,8 мільярда гривень.

 

Також повідомлялося, що в держбанках знизилося число проблемних кредитів. Частка проблемних кредитів знизилася до 43,5%. Банки також планують реструктурувати життєздатні кредити і стягнути заставне майно.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар