Санду має намір налагодити відносини Молдови та України
5 C
Киев
23.11.2020
Новини світу

Санду має намір налагодити відносини Молдови та України

Санду має намір налагодити відносини Молдови та України

Майбутній президент Молдови розповіла про свої плани в двосторонніх відносинах з Україною і відповіла на питання «Чий Крим?».

 

Обраний президент Молдови Мая Санду заявила, що має намір «полагодити» відносини з Україною, які зіпсував її попередник Ігор Додон. Про це вона розповіла в інтерв’ю Європейській правді, яке було опубліковано в п’ятницю, 20 листопада.

 

«На жаль, мій попередник не просто не зміг побудувати відносини з Україною, а й, по суті, ізолював нашу державу», — заявила Мая Санду.

 

Вона зазначила, що Додон жодного разу не відвідав Україну за чотири роки на посаді.

 

Санду також висловила впевненість, що Україні і Молдові буде простіше разом рухатися до членства в ЄС.

 

Також майбутній лідер Молдови хоче поліпшити торгівлю між двома країнами.

 

Санду також зазначила, що її цікавить досвід України в побудові антикорупційних інституцій та реформу сектора юстиції.

 

Вона також нагадала, що завжди визнавала і буде визнавати в майбутньому Крим українською територією.

 

«Я поважаю територіальну цілісність і суверенітет України щодо Криму. Я про це говорила, коли була прем’єр-міністром, і запевняю, я говоритиму точно те саме, коли стану президентом», — сказала вона.

 

Санду також прокоментувала висловлювання чинного президента Додона щодо Криму, заявивши, що у неї «немає пояснень дурниць, які наговорив і які зробив президент Молдови за останні чотири роки».

 

Також вона порадила Україні врахувати молдавський досвід щодо «м’якого прямого діалогу» з Придністров’ям, який протягом 28 років так і не допоміг вирішити конфлікт.

 

«Ми визнали, що Придністров’я є частиною переговорного формату, ми дали тамтешньому бізнесу той же торговий режим, що мають наші виробники — зокрема, право вільного експорту в ЄС щодо Угоди про асоціацію», — зазначила Мая Санду, додавши, що було підписано понад 300 документів про вирішення конфлікту.

 

«Але, незважаючи на всі ці кроки, поки що ми нікуди не прийшли. І цей наш досвід Україні може бути корисно врахувати в діях щодо Донбасу», — сказала вона.

 

Санду також заявила, що вважає неприпустимою федералізацію Молдови.

 

Нагадаємо, Санду перемогла на виборах у Молдові, набравши майже 58% голосів. Нова керівниця Молдови вступить на посаду на початку 2021 року.

 

Також повідомлялося, що Санду згадала Україну в першому виступі, сказавши, що має намір вести прагматичний діалог з усіма країнами, в тому числі з Україною, США і Росією.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар