Санду порадила Україні врахувати досвід Молдови у Придністров'ї
4.7 C
Киев
26.11.2020
Політика

Санду порадила Україні врахувати досвід Молдови у Придністров’ї

Санду порадила Україні врахувати досвід Молдови у Придністров'ї

Президент Молдови Мая Санду
Фото з відкритих джерел

Вона зауважила, що розмови між Кишиневом та Тирасполем нікуди не привели

Новообраний президент Молдови Мая Санду порадила Україні звернути увагу на досвід її країни у врегулюванні ситуації в Придністров’ї, а також наголосила, що обраний «м’який підхід» в переговорах не дозволив вирішити конфлікт навіть протягом 28 років. Про це політик розповіла в інтерв’ю Європейській правді. 

За словами нової очільниці, Україні, вирішуючи питання із Донбасом, слід придивитися до досвіду Молдови у Придністров’ї.

«Наприклад, те, що Молдова обрала м’який підхід. Ми визнали, що Придністров’я є частиною переговорного формату, ми дали тамтешньому бізнесу той самий торговельний режим, який мають наші виробники – зокрема, право вільного експорту до ЄС за Угодою про асоціацію. Ми підписали понад 300 документів про розв’язання конфлікту тощо», — розповіла Санду.

Новини за темою: Відновимо наші хороші відносини: Санду анонсувала зустріч із Зеленським

Слід зауважити, після завершення гарячої фази придністровського конфлікту на початку 90-х років офіційна влада Молдови дала згоду на «прямий діалог» із не визнаною «владою» в Тирасполі, а Росію погодилася вважати «посередником» у врегулюванні конфлікту.  Однак, попри все зроблене, переговори між Кишиневом і Тирасполем тривають досі.

«Але попри всі ці кроки, наразі ми нікуди не прийшли. І цей наш досвід Україні може бути корисно врахувати у діях щодо Донбасу», — пояснила Санду і уточнила, що вважає неприпустимо федералізацію Молдови.

Новини за темою: Санду хоче провести дострокові вибори до парламенту Молдови

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство закордонних справ уже розпочало роботу над організацією офіційного візиту в Україну новообраного президента Молдови Маї Санду. 

Источник

Залишити коментар