США офіційно вийшли з Договору щодо відкритого неба
2.8 C
Киев
28.11.2020
Новини світу

США офіційно вийшли з Договору щодо відкритого неба

США офіційно вийшли з Договору щодо відкритого неба

Фото: Patrick Semansky / AP Держсекретар США Майк Помпео

Америка більше не зможе проводити обльоти будь-яких територій учасників угоди для спостереження за військовою діяльністю.

Сполучені Штати Америки в неділю, 22 листопада, офіційно вийшли з Договору щодо відкритого неба. Причиною свого виходу в Вашингтоні називають невиконання Росією своїх зобов’язань в рамках цього договору. Про це на сторінці в Twitter повідомив державний секретар США Майк Помпео.

«Завдяки цьому (виходу з договору — ред.) Америка стає ще більш безпечною, адже Росія і досі не виконує свої зобов’язання», — заявив він.

За минулі шість місяців американська сторона не заявляла про досягнення домовленостей з Росією. У Москві в свою чергу неодноразово наголошували неприйнятність висунутих Вашингтоном умов для скасування рішення, охарактеризувавши їх як ультиматуми.

Договір щодо відкритого неба був підписаний в 1992 році представниками 23 країн-членів ОБСЄ. Наразі кількість учасників документа досягла 34, включаючи США і Росію. В рамках угоди сторони можуть проводити спостережні польоти над територіями одна одної, а також використовувати фото- і відеозйомку.

Літак РФ пролетів над Білим домом і Пентагоном

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар