Суд вперше зобов'язав забудовника виплатити моральну компенсацію за недобуд
4.2 C
Киев
23.11.2020
Новини України

Суд вперше зобов’язав забудовника виплатити моральну компенсацію за недобуд

Суд вперше зобов'язав забудовника виплатити моральну компенсацію за недобуд

Фото: epravda.com.ua Забудовників покарали за недобуд

Позивач оцінив завдану йому моральну шкоду за затримку будівництва в 350 тисяч гривень.

 

Один з інвесторів недобудови домігся через Верховний cуд від забудовника моральної компенсації за порушення строків здачі житлового будинку, повідомляє прес-служба Верховного cуду.

 

Відзначається, що таке рішення прийняв Касаційний цивільний суд e складі Верховного суду України.

 

Це перший випадок, коли забудовника зобов’язали виплатити компенсацію через затримку будівництва. Позивач оцінив завдану йому моральну шкоду в 350 000 грн. Точну суму компенсації повинен визначити Апеляційний суд.

 

Раніше позивач програв суди першої та другої інстанції, тому що в договорі не була прописана відповідальність за несвоєчасну здачу об’єкта в експлуатацію. Касаційний суд визнав ці рішення неправомірними і постановив, що моральну компенсацію можна стягнути згідно з Законом Про захист прав споживачів.

 

Економічна правда повідомляє, що йдеться про ЖК Родинний Затишок від забудовника ТОВ Кепітал Ріелті. Його будівництво почалося в 2010 році і мало закінчитися в 2014 році. На сайті Асоціації допомоги постраждалим інвесторам цей об’єкт кваліфікується як проблемний.

 

Нагадаємо, в серпні Кабінет Міністрів створив міжвідомчу робочу групу з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові незавершеного житла.

 

Перед цим у Києві 13 травня мітингували інвестори Укрбуду. Вони влаштували автопробіг по Києву із закликом до президента і влади виконати обіцянку і добудувати їх житло.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар