Тихановська вимагає визнати білоруських силовиків терористами
-1.6 C
Киев
30.11.2020
Новини світу

Тихановська вимагає визнати білоруських силовиків терористами

Тихановська вимагає визнати білоруських силовиків терористами

Світлана Тихановська зробила попередження білоруським силовикам

На амністію можуть розраховувати тільки ті співробітники ОМОНу і ГУБОЗу, які перейдуть на бік народу, заявила Тихановська. Щодо решти почали збирати докази.

 

Глава опозиції Білорусі Світлана Тихановська вимагає визнати ОМОН і Головне управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією Білорусі терористичними організаціями. Про це вона заявила під час зустрічі з міністром закордонних справ Нідерландів Стефаном Блоком, повідомляється в Telegram-каналі Тихановської.

 

Вона також закликала ввести проти силовиків санкції.

 

За словами опозиціонерки, співробітників, які не звільняться до закінчення розслідування, визнають співучасниками — проти них введуть обмежувальні заходи, а їх майно заарештують.

 

«Якщо вони перетворилися на злочинні банди, ми починаємо процедуру визнання цих організацій екстремістськими або терористичними», — сказала Тихановська.

 

Вона зазначила, що на амністію зможуть розраховувати лише ті силовики, які перейдуть на бік народу.

 

За її словами, дії силовиків в Білорусі стають дедалі жорсткішими.

 

«Спочатку вони хапали людей на вулиці. Потім стали вдиратися до квартир. Тепер вторгаються прямо в сім’ї і погрожують оголосити, що діти протестувальників перебувають у соціально небезпечному становищі», — заявила опозиціонер.

 

Білоруська влада вже не намагається «створювати хоча б видимість дотримання закону», продовжила вона.

 

«Саме тому ми створюємо систему фіксації свідчень злочинів проти народу Білорусі. Це єдина база доказів, яку зможе поповнити кожен і яка безпосередньо приведе до санкцій і судів над посібниками режиму», — заявила Тихановська.

 

Нагадаємо, що стосовно офіційних осіб Білорусі ЄС вже ввів два блоки санкцій. У «чорному списку» перебувають 55 представників керівництва країни, включаючи Олександра Лукашенка і силовиків. Їм забороняється в’їзд в ЄС, а їхні рахунки в європейських банках, якщо будуть виявлені, заморозять.

 

Раніше Тихановська оголосила про створення Народного трибуналу. Після збору свідчень злочинів 20 грудня буде оголошено «народне звинувачення» Олександру Лукашенку і його поплічникам, розповіла опозиціонерка.

 

Також Тихановська попросила ЄС розширити санкції проти Білорусі.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар