Творці Nexta в Білорусі внесені в список терористів
4.2 C
Киев
24.11.2020
Новини світу

Творці Nexta в Білорусі внесені в список терористів

Творці Nexta в Білорусі внесені в список терористів

Фото: babel.ua Степан Путіло і Роман Протасевич — у міждержавному розшуку

Білорусь внесла засновників Telegram-каналу Nexta в список терористів. Їхні прізвища з’явилися на відомчому сайті в розділі Контртерористична діяльність.

 

Комітет державної безпеки (КДБ) Білорусі вніс засновника Telegram-каналу Nexta Степана Путіла і колишнього головного редактора Романа Протасевича в список осіб, причетних до терористичної діяльності. Серед 726 прізвищ списку Путіло і Протасевич — єдині громадяни Білорусі, йдеться на сайті відомства.

 

Творців Nexta звинувачують за статтею 293 Кримінального кодексу Білорусі (Масові заворушення).

 

Вони є єдиними громадянами Білорусі, які потрапили в список КДБ. Решта — громадяни Сирії, Іраку, Афганістану.

 

Степан Путіло і Роман Протасевич оголошені в міждержавний розшук. Вони знаходяться в Польщі. Влада Білорусі закликала країну-сусідку видати журналістів.

 

Раніше Слідчий комітет порушив стосовно цих громадян кримінальні справи. Путіло і Протасевич звинувачуються в організації масових заворушень, а також у діях, спрямованих на «порушення соціальної ворожнечі» щодо представників влади і правоохоронців.

 

Telegram-канал Nexta активно висвітлює протести в Білорусі, що почалися в серпні після президентських виборів, з результатами яких не згодна опозиція і багато громадян країни. Матеріали інтернет-видання суд у Мінську визнав екстремістськими.

 

Творці Nexta в Білорусі внесені в список терористів

Скриншот

 

До цього повідомлялося, що більше 140 письменників Білорусі зажадали припинити масові репресії.

 

Також ми писали, що в Білорусі прийняли законопроект, що спрощує отримання громадянства. Але при цьому можуть позбавити громадянства за «заподіяння тяжкої шкоди інтересам Білорусі» і за екстремізм.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар