В Україні почали штрафувати за відсутність маски
-1.3 C
Киев
29.11.2020
Новини України

В Україні почали штрафувати за відсутність маски

В Україні почали штрафувати за відсутність маски

Фото: Twitter Закон про штрафи за відсутність масок набуває чинності

Покарання буде не тільки за відсутність маски в громадському місці, а й за її неправильне носіння, зокрема, якщо вона не буде закривати ніс. Штраф від 170 до 255 гривень доведеться заплатити відразу ж на місці.

В Україні з суботи, 21 листопада, набув чинності закон, який вводить штрафи за перебування в громадських будівлях та транспорті без одягнених засобів індивідуального захисту.

Закон Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) був офіційно опублікований напередодні, 19 листопада, а в суботу, 21 листопада, він набув чинності.

Відповідно до закону, покарання передбачається в таких випадках за відсутність маски в громадському місці, а також за неправильне носіння маски (маска повинна повністю закривати нижню частину обличчя, рот і ніс).

Штраф за перше порушення складає 170 гривень. За повторне порушення громадянин заплатить 255 гривень.

При чому заплатити штраф потрібно буде відразу на місці вчинення правопорушення. Закон не передбачає необхідність передачі протоколу до суду перед накладенням штрафу, як це було раніше. Сплатити штраф можна буде за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.

Штрафи за відсутність маски можуть накладати органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Закон вимагає носити маски в будь-яких громадських місцях, до яких відносяться всі заклади харчування, спортивні заклади, громадський транспорт.

Оскаржити штраф можна в суді протягом 10 днів.

Нагадаємо, раніше президент України підписав закон про штрафи за відсутність маски в громадських місцях і транспорті.

Подробиці цього закону раніше розповів глава МОЗ Максим Степанов.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар