В Україні відзначається День гідності та свободи
-1.6 C
Киев
30.11.2020
Новини України

В Україні відзначається День гідності та свободи

В Україні відзначається День гідності та свободи

Фото: Unsplash День гідності та свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року

День гідності та свободи став своєрідним наступником Дня свободи, який відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 рік 22 листопада, але згодом був скасований.

 

В Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи і День десантно-штурмових військ. День гідності та свободи — свято, що відзначається на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004) і Революції гідності (2013 року). 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.

 

Саме 21 листопада 2013 року почалися перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади про припинення курсу на євроінтеграцію і скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це викликало обурення українців і змусило їх вийти спочатку на вулиці Києва, а потім і інших міст України.

 

Найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоюючи гідність і свободу, віддали свої життя 106 осіб і ще більш як дві тисячі отримали поранення.

 

День гідності та свободи був заснований Указом Президента Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. У своєму Указі Порошенко підкреслив, що одна з головних цілей свята — зберегти і донести майбутнім поколінням «об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку XXI століття». До них віднесена як Революція гідності, так і Помаранчева революція.

 

Раніше повідомлялося, що суд оголосив трьох екс-беркутівців у міжнародний розшук. Їх звільнили наприкінці грудня 2019 року для участі в обміні полоненими в рамках домовленостей між президентами України і Росії.

 

Також у вересні викрадача євромайданівця засудили на шість років ув’язнення.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар