В Україні впали споживчі настрої
0.3 C
Киев
29.11.2020
Новини України

В Україні впали споживчі настрої

В Україні впали споживчі настрої

Фото: Getty Images Споживчі настрої українців упали до мінімуму за два роки

Споживчі настрої опустилися до дворічного мінімуму, при цьому зріс індекс очікуваної динаміки безробіття.

 

У жовтні 2020 року індекс споживчих настроїв в Україні склав 62,4 п. — це на 9,2 п. Нижче, ніж місяцем раніше, і мінімальна позначка з січня 2019 року. Такі дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens опубліковані в четвер, 19 листопада.

 

Індекс поточного становища скоротився і становить 54,9, що на 9,8 п. Нижче за показник минулого місяця. Індекс економічних очікувань у жовтні скоротився на 8,7 п. і становить 67,4.

 

Індекс очікуваної динаміки безробіття становить 147,0, що на 3,5 п. вище за показник минулого місяця. Індекс інфляційних очікувань змінився незначно — на 0,5 п. до рівня 187,3. Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих 3 місяців не змінилися: індекс девальваційних очікувань стабільний і становить 160,6.

 

«У жовтні 2020 року зафіксовано мінімальне значення індексу споживчих настроїв за період з січня 2019 року. Мінімуму досягли індекси очікуваного розвитку економіки в найближчий рік і 5 років. Ці індекси істотно зросли в квітні 2019 року після президентських виборів, зараз же повернулися на рівень 2017- 2018 років», — пояснили аналітики Info Sapiens.

 

Відзначається, що інші складові індексу споживчих настроїв також впали в жовтні, але не «пробили» мінімум останніх двох років. Мінімальне значення індексу поточного особистого матеріального становища було зафіксовано в червні 2020 року, а індексу доцільності робити великі покупки в квітні 2020 року.

 

 

В Україні впали споживчі настрої

 

Нагадаємо, що чверть українців заробляє менше 6 тис. грн. Кожен п’ятий українець отримує від 5 до 6 тисяч гривень на місяць. При цьому більше 25 тисяч гривень заробляє менше 7% працівників.

 

Також повідомлялося, що в Україні сповільнилося падіння економіки. За останній квартал економіка України збереглася на 3,5%, хоча в попередньому кварталі воно перевищило 11%.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар