ВАКС скасував ще один вирок за брехню в деклараціях
-2.3 C
Киев
30.11.2020
Новини України

ВАКС скасував ще один вирок за брехню в деклараціях

ВАКС скасував ще один вирок за брехню в деклараціях

Фото: glavcom.ua Роману Тимківу скасували вирок

Колишній директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків не нестиме відповідальність за недекларування компанії на Белізі і квартири у Відні.

 

Вищий антикорупційний суд через рішення Конституційного Суду про декларації скасував вирок колишньому директору Львівського бронетанкового заводу Роману Тимківу, якого раніше визнав винним у декларуванні недостовірної інформації. Про це в четвер, 19 листопада, повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції.

 

«19 листопада ВАКС скасував вирок стосовно Романа Тимківа. Це стало можливим завдяки рішенню Конституційного Суду України (КСУ) від 27 жовтня 2020 року, яким було скасовано відповідальність за декларування недостовірних відомостей», — підкреслили в НАЗК.

 

Відзначається, що Тимків звернувся в Суд з вимогою вжити щодо нього виправдувальний вирок через відсутність у його діях ознак кримінального злочину через тиждень після рішення КСУ.

 

«Під час судового засідання адвокат підсудного Володимир Жуков ще раз підтвердив недостовірне декларування: «Так, дійсно, мій підзахисний не вказав у декларації майно, яке в нього є. Однак такі дії не свідчать і взагалі ніколи не могли свідчити про те, що вони є дуже небезпечними або суспільно небезпечними як для суспільства, так і для держави, інших юридичних або фізичних осіб», — заявив адвокат.

 

Роман Тимків у деклараціях за 2017-2018 роки не вказав компанію Aventa Investment Limited зі статутним капіталом 50 000 доларів США і квартиру у Відні, яка належить члену його родини. Тимків повністю і беззастережно визнав себе винним.

 

Раніше повідомлялося, що підозрюваного в мільйонній розтраті директора Романа Тимківа звільнили через два роки.

 

Нагадаємо, кількома днями раніше ВАКС уперше скасував свій вирок, винесений у зв’язку з умисним неподанням електронної декларації. Провину зняли із судді Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці, яка звинувачувалася в умисному неподанні е-декларацій.

 

Як відомо, 27 жовтня судді КСУ на закритому засіданні визнали неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, що викликало величезний політичний і громадський резонанс.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар