Вибух. У Грузії найгірша ситуація з COVID у світі
4.4 C
Киев
26.01.2021
Новини світу

Вибух. У Грузії найгірша ситуація з COVID у світі

Вибух. У Грузії найгірша ситуація з COVID у світі

Церковна служба в Тбілісі 23 листопада

Причиною стрімкого поширення коронавірусу експерти називають зняття обмежень і «низьку культуру населення».

 

Грузія опинилася на першому місці у світі за розповсюдженням коронавірусної інфекції на 100 тисяч осіб за останній тиждень. Навесні Грузія вважалася зразком успішної відповіді на всі виклики пандемії COVID-19. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Грузія підкорює найвищу вершину

 

На цьому тижні влада Грузії прийняла рішення з 28 листопада посилити карантинні обмеження через зростання захворюваності на коронавірус. Жорсткий карантин триватиме до 15 січня 2021 року. Потім на два тижні вводиться карантин вихідного дня.

 

З 28 листопада у восьми великих містах Грузії буде зупинений громадський транспорт. По всій країні заборонена робота спортклубів і басейнів, ресторани зможуть працювати тільки на винос, будуть закриті відкриті і закриті торгові точки, крім магазинів товарів першої необхідності.

 

З 24 грудня по 2 січня обмеження в Грузії послаблять: працюватимуть торгові центри, всі ринки, а також відновлять роботу громадського транспорту.

 

Період з 3 по 15 січня по всій країні оголошено вихідними днями, працювати будуть тільки банки і об’єкти стратегічної важливості.

 

З 16 по 31 січня в Грузії вводять карантин вихідного дня — у суботу і неділю не буде працювати транспорт, а також ринки й інші точки торгівлі.

 

Перший випадок коронавірусу в Грузії зафіксований 26 лютого. За останню добу виявили 4 780 нових випадків коронавірусної інфекції, що стало черговим антирекордом за весь час пандемії.

 

З початку пандемії в Грузії, населення якої становить менше чотирьох мільйонів осіб, вірус виявлений вже у 123 470 жителів. За останню добу в країні від коронавірусу померли 37 осіб. З початку пандемії жертвами інфекції став 1 161 пацієнт.

 

Головною причиною погіршення обстановки місцеві експерти вважають скасування карантинних заходів у зв’язку з парламентськими виборами, саме голосування та недотримання стандартних запобіжних заходів значною частиною населення.

 

Заступник голови Національного центру з контролю захворювань і громадського здоров’я Грузії Паата Імнадзе порівняв траєкторію виявлення нових випадків коронавірусу в країні з підкоренням найвищої вершини Землі — Джомолунгми.

 

«Ви ж бачите, як виявляються випадки коронавірусу. Коли навесні я говорив і порівнював з Джомолунгмою, ось зараз ми якраз і піднімаємося на цю вершину», — відповів Імнадзе на питання журналіста про те, що означає спіральний етап, на якому, на думку багатьох фахівців, зараз перебуває країна.

 

За словами медика, через розширення і посилення обмежень епідеміологи очікують стабілізації ситуації. За їхніми прогнозами, у другій половині грудня збільшення випадків коронавірусу чекати не доведеться.

 

Згідно з дослідженням американської газети New York Times, останнім часом число інфікованих коронавірусом у Грузії становить близько трьох тисяч на 100 тисяч населення, що є найгіршим співвідношенням числа інфікованих і чисельності населення у світі.

 

Як зазначає газета, Грузія, як і багато країн, які успішно справлялися з пандемією навесні, після зняття карантинних обмежень «не змогли проконтролювати ситуацію», яка настала з приходом другої хвилі COVID-19.

 

Навесні Грузія мала найкращі показники з боротьби з пандемією в Європі завдяки жорсткому карантину, запровадженому урядом.

 

Послаблення почалися з початком курортного сезону на чорноморському узбережжі. Були скасовані всі обмеження на роботу транспорту, кафе, ресторанів і торгових центрів. У зв’язку з цим число інфікованих і загиблих стало швидко зростати.

 

Політконсультант Гела Васадзе впевнений, що причиною вибуху COVID-19 у Грузії також стала низька культура населення, зокрема «небажання і нездатність людей усвідомити, що дотримання норм безпеки не чиясь примха, а життєва необхідність».

 

У коментарі Комерсанту Васадзе послався на традиційне кавказьке кумівство під час оминання встановлених обмежень.

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар