У Білорусі прийняли законопроект, що спрощує отримання громадянства
4.8 C
Киев
24.11.2020
Новини світу

У Білорусі прийняли законопроект, що спрощує отримання громадянства

У Білорусі прийняли законопроект, що спрощує отримання громадянства

Громадянства можуть позбавити за екстремістську діяльність

Палата представників прийняла поправки в закон про громадянство в другому читанні. Очікування отримання скорочено із семи до п’яти років. Але при цьому можуть позбавити громадянства за «заподіяння тяжкої шкоди інтересам Білорусі».

 

Депутати Палати представників Національних зборів (нижньої палати парламенту) Білорусі схвалили внесення змін до закону Про громадянство Республіки Білорусь. Згідно зі змінами, змінився термін постійного проживання іноземця до подачі заяви про отримання громадянства — із семи до п’яти років, пише БелТА.

 

Також документом пропонується закріпити принцип обліку найкращих інтересів дитини, розширити перелік тих, хто має право отримати громадянство Республіки в спрощеному порядку.

 

В оновленому законі також передбачена можливість втрати громадянства через участь із боку громадянина «в терористичній та іншій екстремістській діяльності або заподіяння тяжкої шкоди інтересам Білорусі».

 

При цьому, за словами депутата Марії Василевич, участь в екстремістській діяльності або заподіяння шкоди інтересам країни має бути підтверджене вироком суду, який набрав чинності.

 

Далі законопроект надійде для схвалення до Ради Республіки (верхньої палати парламенту), а потім — на підпис президенту.

 

Нагадаємо, що Євробанк припинив фінансувати держпроекти в Білорусі на невизначений час.

 

Також Korrespondent.net писав, що понад 140 письменників Білорусі зажадали припинити масові репресії. Члени національної Спілки письменників звернулися до керівників держструктур, які «зберегли здоровий глузд», з вимогою негайно припинити масові репресії.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар