У Білорусі затримали лікаря за правду про жертву силовиків
5 C
Киев
23.11.2020
Новини світу

У Білорусі затримали лікаря за правду про жертву силовиків

У Білорусі затримали лікаря за правду про жертву силовиків

Фото: DPA Народний меморіал у Мінську в пам’ять про Романа Бондаренка

У Білорусі порушили справу щодо лікаря, який розповів про смерть Романа Бондаренка. Генпрокуратура стверджує, що повідомлення лікаря про діагноз побитого силовиками в цивільному чоловіка підвищило напругу в суспільстві.

Генеральна прокуратура Білорусі порушила кримінальну справу щодо лікаря, який розповів ЗМІ про результати обстеження Романа Бондаренка, котрий загинув після побиття силовиками. Як йдеться в повідомленні відділу інформації Генпрокуратури, опублікованому в четвер, 19 листопада, в Telegram-каналі відомства, йдеться про відповідальність за статтею Кримінального кодексу про «розголошення лікарської таємниці, що спричинило тяжкі наслідки».

«Діючи умисно, без службової необхідності, підозрюваний вступив у злочинну змову з представником інтернет-ресурсу (Tut.by), якому повідомив дані про результати медичного огляду Романа Бондаренка», — вказується в пресрелізі. Відомство стверджує, що лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги розголосив лікарську таємницю і при цьому надав недостовірну інформацію.

Тяжкі наслідки, які спричинили за собою ці дії, проявилися, на думку співробітників прокуратури, «у підвищенні напруження в суспільстві, створенні атмосфери недовіри до компетентних державних органів, спонуканні громадян до агресії і протиправних дій».

Крім лікаря лікарні швидкої допомоги, кримінальну справу порушено стосовно ще однієї неназваної особи. У Генпрокуратурі заявили, що підозрювані затримані.

Затримана журналістка, яка писала про Бондаренка

У той же час Tut.by повідомляє, що силовики обшукали квартиру журналістки цього видання Катерини Борисевич, яка готувала матеріал про Романа Бондаренка, забрали ноутбук, а потім відвезли її в СІЗО КДБ.

31-річний Роман Бондаренко був побитий 11 листопада у дворі свого будинку людьми в масках, які знімали з парканів біло-червоно-білі стрічки. Наступного дня він помер у лікарні, куди був доставлений напередодні з Центрального РУВС білоруської столиці з великим набряком мозку, закритою черепно-мозковою травмою, субдуральними гематомами, забоями і саднами.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) закликало притягнути до відповідальності винних у смерті Бондаренка. Європейська служба зовнішньополітичної діяльності (EEAS) назвала його загибель «обурливим і ганебним результатом дій білоруської влади, які не тільки піддавали прямим і жорстоким репресіям власне населення, а й створили середовище, в якому можуть мати місце такі беззаконні насильницькі дії».

Звістка про загибель Бондаренка викликала в Білорусі нову хвилю протестів проти режиму Олександра Лукашенка і невиправданих насильства і жорстокості, до яких вдаються співробітники силових структур у своєму прагненні придушити масові виступи прихильників опозиції проти фальсифікації підсумків президентських виборів 9 серпня.

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар