У Чорнобилі перші ядерні відходи помістили в нове сховище
0.9 C
Киев
04.12.2020
Новини України

У Чорнобилі перші ядерні відходи помістили в нове сховище

У Чорнобилі перші ядерні відходи помістили в нове сховище

У нове Чорнобильське сховище помістили перший контейнер з ядерними відходами

У першому контейнері містяться 93 відпрацьовані тепловиділяючі збірки. Роботи контролювали фахівці Держатомрегулювання, ДАЗО, Holtec International та МАГАТЕ.

 

У нове сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) на ЧАЕС відправили перший саркофаг з відходами. Про це повідомляє Держінспекція ядерного регулювання у четвер, 19 листопада.

 

«Перший ДСЕП, заповнений 93 відпрацьованими тепловиділяючими збірками (ВТВЗ), в присутності фахівців Держатомрегулювання, ДАЗО, Holtec International та інспекторів МАГАТЕ встановлений у бетонний модуль зберігання (БМЗ) для зберігання протягом 100 років», — сказано в повідомленні.

 

Станом на 19 листопада з СВЯП-1 в СВЯП-2 перевезено 120 ВТВЗ.

 

Роботи виконуються у відповідності з Програмою введення в експлуатацію СВЯП-2, яка передбачає повне завантаження і установлення на зберігання двох двохстінних сухих екранованих пеналів — великого двостінного герметичного контейнера з борованої нержавіючої сталі.

 

Нагадаємо, що раніше Чорнобильську АЕС закрили для туристів. Так само адміністрація ЧАЕС обмежить міжнародні відрядження своїх працівників і технічні візити іноземних фахівців на майданчик станції.

 

Також повідомлялося, що корейці випробують на ЧАЕС свої технології. В рамках угоди представники ЧАЕС за технологіями KAERI виконають пінне очищення фрагментів бетонних і сталевих конструкцій від радіоактивного забруднення.

 

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар