У ЄК заявили про неефективність системи контролю міграції в Євросоюзі
5 C
Киев
23.11.2020
Новини світу

У ЄК заявили про неефективність системи контролю міграції в Євросоюзі

У ЄК заявили про неефективність системи контролю міграції в Євросоюзі

Системи контролю міграції в ЄС більше не працюють

Усі країни ЄС мають узяти на себе відповідальність за прийом, розміщення і репатріацію мігрантів, навіть якщо не знаходяться на головних міграційних шляхах.

 

Нинішня система контролю міграції в ЄС більше не працює, і необхідна термінова перебудова. Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн на слуханнях щодо міграції в Європарламенті в четвер, 19 листопада.

 

Центральною пропозицією запропонованої реформи є відмова від чинної зараз Дублінської системи, згідно з якою за прийом і розміщення або репатріацію кожного конкретного мігранта зобов’язана відповідати та країна ЄС, на територію якої ця особа вперше прибула з-за меж Євросоюзу.

 

ЄК пропонує зробити відповідальність за прийом, розміщення і репатріацію мігрантів загальноєвропейською — усі держави союзу, у тому числі що знаходяться в стороні від головних міграційних шляхів, муситимуть розміщувати в себе мігрантів з найбільш проблемних країн ЄС у цій сфері — Греції, Італії й Іспанії.

 

«Усі країни ЄС повинні підтримувати держави, які зазнали високого [міграційного] тиску. Євросоюз має залишатися на рівні своїх гуманітарних зобов’язань», — сказала фон дер Ляйєн.

 

Крім того, ЄК пропонує прийняти на європейському рівні «чітку систему надання притулку та репатріації осіб, які не мають на них права», а також створити оптимальні умови для легальної міграції, щоб особи, які приїжджають у Європу легальним шляхом, відчували себе бажаними гостями.

 

Нарешті, Єврокомісія пропонує «працювати із країнами походження і транзиту мігрантів», тобто державами Центральної та Північної Африки. Фон дер Ляйєн закликала створити кращі умови життя в цих країнах, «щоб люди не покидали свої будинки так легко».

 

Однією з головних проблем, яку Брюсселю до сих пір не вдається вирішити, — це отримати згоду африканських країн на прийом назад мігрантів, які висилаються з Європи, особливо тих, громадянство яких встановити не вдалося. У зв’язку з цим під час дискусії в Європарламенті була неодноразово озвучена пропозиція використання пільгових поставок вакцини від коронавірусу як засобу для подальшого посилення впливу ЄС у країнах виходу і транзиту мігрантів.

 

Фон дер Ляйєн резюмувала, що Євросоюзу потрібні мігранти як кваліфікована робоча сила. Вона навела приклад гендиректора німецької фармкомпанії BioNTech Угура Шахіна, який народився в Туреччині, а потім, після отримання освіти в Німеччині, емігрував у цю країну. Його компанія недавно створила вакцину від коронавірусу.

 

Нагадаємо, що 23 вересня в ЄС представили нову систему міграції та притулку. Документ регламентує прийом людей на кордоні, розподіл відповідальності між країнами ЄС і співпраця з країнами, звідки в основному прибувають біженці.

 

Чекають на кризу. ЄС посилює політику щодо мігрантів

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар