У Мінцифри розповіли, коли в Україні буде 95% покриття інтернетом
0.6 C
Киев
26.01.2021
Новини України

У Мінцифри розповіли, коли в Україні буде 95% покриття інтернетом

У Мінцифри розповіли, коли в Україні буде 95% покриття інтернетом

Фото: digital.report У Мінцифри розповіли про терміни покриття України інтернетом

Протягом жовтня близько 300 тисяч українців отримали доступ до 4G-інтернету. Також тисячі населених пунктів були за кілька місяців покриті 4G.

Міністерство цифрової трансформації планує протягом двох років покрити 95% території України інтернетом. Про це розповів профільний міністр Михайло Федоров в інтерв’ю Сегодня.

«Ми зробили перерозподіл 900-го діапазону, що нам дозволило за 3-4 місяці вже покрити 4G тисячі населених пунктів. І наша мета за 2 роки покрити територію України на 95% інтернетом», — зазначив глава Мінцифри.

При цьому Федоров зазначив, що говорити про 100-відсоткове покриття неможливо.

«Завжди буде кілька відсотків — щось десь не працюватиме, будуть кордони змінюватися всередині ОТГ, наприклад. Тобто будуть якісь постійно чинники. 95% — це реалістично», — пояснив Федоров.

Він також розповів, що тільки за жовтень 300 тисяч українців отримали доступ до 4G-інтернету.

Водночас, згідно з дослідженнями міністерства, незважаючи на широкий доступ українців до швидкісного інтернету (в Мінцифри говорять про 85% населення), більш як 10 тис. об’єктів соціальної інфраструктури в країні не мають фіксованого інтернету, що Федоров обіцяє виправити найближчим часом.

Він розповів, що в бюджеті на наступний рік заклали кошти на покриття більшої частини соціальної інфраструктури інтернетом.

Раніше повідомлялося, що до швидкісного інтернету підключать і п’ять тисяч сіл, однак, швидкість підключення буде залежати від місцевої влади.

Також у Кабміні розповіли, коли чекати 5G в Україні. Відомо, що перші аукціони на частоти будуть проводитися не раніше кінця наступного року.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар