У "Слузі народу" кажуть, що президент може скликати позачергове засідання ВРУ для ухвалення законопроєкту про КСУ
0.2 C
Киев
02.12.2020
Політика

У «Слузі народу» кажуть, що президент може скликати позачергове засідання ВРУ для ухвалення законопроєкту про КСУ

У "Слузі народу" кажуть, що президент може скликати позачергове засідання ВРУ для ухвалення законопроєкту про КСУ


my.ua

Для президента не обов’язково чекати, поки законопроєкт буде включений у порядок денний, зазначила Роксолана Підласа

Президент України Володимир Зеленський може скликати позачергове засідання ВРУ для ухвалення законопроєкту щодо Конституційного суду України.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявила народна депутатка України (фракція «Слуга народу») Роксолана Підласа.

Народна депутатка зауважила, що у фракції не проводили попереднього підрахунку голосів тих, хто готовий підтримати президентський законопроєкт про припинення повноважень суддів Конституційного суду України, тому кількість імовірних голосів «за» станом на цей момент невідома.

«Що стосується включення у порядок денний, тут є два моменти: по-перше, законопроєкт спікера, який підписали, дійсно, 120 депутатів, серед них є я, але цей законопроєкт також не включений до порядку денного, з одного боку. З іншого боку, для президента не обов’язково чекати, поки законопроєкт буде включений у порядок денний. Він може скликати позачергове засідання, яке матиме один або кілька пунктів порядку денного, зокрема, законопроєкт 4288», – сказала Роксолана Підласа.

Народна депутатка додала, що проєкт закону авторства голови ВРУ Дмитра Разумкова має йти у парі з іншим законопроєктом. Зокрема, є пропозиція розглянути законопроєкт Олександра Корнієнка про збільшення кворуму КСУ.

Нагадаємо, 29 жовтня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування «нікчемне» і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Натомість голова Конституційного суду України Олександр Тупицький вважає законопроєкт президента Володимира Зеленського щодо перезавантаження КСУ конституційним переворотом.

Источник

Залишити коментар