Усов: Моє звільнення – це частина протидії Уруського реформуванню космічної галузі
-1.6 C
Киев
30.11.2020
Політика

Усов: Моє звільнення – це частина протидії Уруського реформуванню космічної галузі

Усов: Моє звільнення – це частина протидії Уруського реформуванню космічної галузі

Володимир Усов
Фото з відкритих джерел

Протидія віце-прем’єр-міністра — міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олега Уруського реформам в космічній галузі спрямована на знищення космічного потенціалу країни. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив ексглава Державного космічного агентства України Володимир Усов.

«Наша команда підготувала всі необхідні реформи. І всі документи по корпоратизації — законопроект, концепцію і звіт з корпоративного управління в космічній сфері, — направили в міністерство Уруського. Наша команда також підготувала Концепцію космічної сфери і проект Національної космічної програми. Але ми бачимо, що на словах розбіжностей з Міністерством немає, вони нібито підтримують це все, але реальні кроки з боку Уруського говорять самі за себе: Програма заблокована, корпоративна реформа заблокована, законопроект не просувається. І позаяк до кінця року залишилося дуже мало часу, то я прогнозую, що бюджет на Національну космічну програму виділено не буде», — сказав він.

Володимир Усов нагадав, що ще на етапі конкурсу заявляв про намір розробити реальні реформи і отримати конкретні результати.

«Якщо для цього буде політична воля Кабміну і президента, то у нас вийде це зробити! Адже вікно можливостей для українського космосу дуже обмежене, у нас максимум є пару років. І якщо зараз ми не проведемо ці радикальні реформи, то втратимо потенціал космічної держави. Кожен день блокування реформ українські космічні підприємства втрачають кошти і людей. Наші фахівці, відповідальні за сотні успішних пусків ракет по всьому світу, завжди знайдуть собі роботу. А чи знайдемо ми нових фахівців?» — сказав він.

Володимир Усов також відзначив, що його стрімке звільнення, яке згідно ЗМІ, відбулося не без участі О.Уруського, стало для нього несподіванкою: «Про те, що я був звільнений, я дізнався з новин. Я не отримав ніякої позиції від Міністерства стратегічної промисловості та його керівника. І це гірше, ніж просто проблема міністра і глави агентства, якщо це системне питання, то воно і буде тривати і жодна людина з навичками і амбіціями на цю посаду не піде», — підкреслив він.

Приєднання України до угоди «Артеміда», екс-глава агентства назвав «сигналом всьому світу», що Україна підтримує стандарти провідних космічних держав і може виступати для них надійним партнером.

«Ми підтверджуємо стандарти, правила гри, де держава виступає замовником і дає можливість підприємствам розробляти інновації, впроваджувати технології, тим самим — створюючи робочі місця в державі. Я бачив своє завдання в тому, щоб зробити фокус агентства на функції регулятора всередині держави, розробити космічну програму і дати можливість державним підприємствам отримувати замовлення і перейти на новий рівень, а з іншого боку — дати імпульс розвитку приватних космічних підприємств. Коли буде і кооперація з держпідприємствами і їх конкуренція, тоді ми отримаємо ефективний ринок і зможемо інтегруватися в світовий ринок», — сказав він.

При цьому Володимир Усов додав: «Вранці я побачив повідомлення директора NASA, який назвав «великим кроком» приєднання України до угоди «Артеміда», він позначив потенціал і можливості цього партнерства для України і США. Я сподіваюся, що нове керівництво агентства продовжить курс на розвиток інновацій в космічній сфері та створення нових можливостей, але через протидію Міністерства в це слабо віриться», — підсумував він.

 

Источник

Залишити коментар