За пандемії брак медперсоналу є серйозною проблемою - звіт
3.9 C
Киев
25.11.2020
Новини світу

За пандемії брак медперсоналу є серйозною проблемою — звіт

За пандемії брак медперсоналу є серйозною проблемою - звіт

Фото: DPA У часи пандемії брак медперсоналу є серйозною проблемою

Держави повинні інвестувати більше, перш за все, у медичний персонал, наголошується у доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку.

Пандемія коронавірусу виявила серйозні недоліки в системах охорони здоров’я багатьох європейських країн, йдеться в доповіді, опублікованій у четвер, 19 листопада, Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Як йдеться у доповіді, основні проблеми під час пандемії COVID-19 полягають у невеликій кількості вільних місць у лікарнях і нестачі кваліфікованого персоналу. Водночас наголошується, що брак медперсоналу є більш серйозною проблемою, ніж наявність вільних ліжок у лікарнях. Це пов’язано з тим, що у той час, як створення додаткових тимчасових ліжкомісць або лікарняних установ можливе порівняно швидко, підготовка додаткової кількості медичних працівників вимагає набагато більше часу.

«Перша хвиля пандемії COVID-19 зробила наявний дефіцит лікарів і медсестер у багатьох країнах більш помітним і гострим», — йдеться в доповіді.

У доповіді також наголошується, що урядам необхідно знайти більш ефективні стратегії щодо пом’якшення обмежень, щоб уникнути подальших локдаунів. Особливу увагу необхідно звернути на стратегію тестування і відстеження ланцюжків зараження.

«Більшість країн (…) спрямували свої зусилля на збільшення потенційних можливостей тестування, але це, у свою чергу, обмежило саму ефективність тестування, виявлення та відстеження. Це залишило їм мало можливостей стримати поширення вірусу під час першої хвилі, коли ситуація вимагала більш суворих обмежувальних заходів», — йдеться в доповіді.

Дослідники ОЕСР зазначили, що одними з найефективніших заходів, вжитих для сповільнення поширення інфекції, були заборони на проведення масових заходів, перехід на віддалену роботу і носіння захисних масок.

Німеччина як приклад

У доповіді також зазначається, що країни, які виявили здатність швидко реагувати на кризу, можуть уникнути запровадження широкомасштабних обмежень, які б’ють по економіці.

Саме тому такі, країни, як Німеччина, Норвегія та Швейцарія, де за рахунок попередніх великих вкладень у свої системи охорони здоров’я кількість лікарів та медсестер на душу населення була відносно високою до початку пандемії, виявили більшу здатність боротися з пандемією порівняно з іншими країнами.

Згідно з дослідженням, Німеччина була відносно добре підготовлена на початку першої хвилі пандемії. Це стосується як кількості тестів, проведених на початку, так і кількості лікарняних ліжок.

Шість українських медиків після COVID-19 отримали довічні виплати

Джерело: Українська служба DW

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар