Зеленський повинен втрутитися в ситуацію зі знищенням космічної галузі України, – ексглава ДКАУ Усов
4.1 C
Киев
24.11.2020
Політика

Зеленський повинен втрутитися в ситуацію зі знищенням космічної галузі України, – ексглава ДКАУ Усов

Зеленський повинен втрутитися в ситуацію зі знищенням космічної галузі України, – ексглава ДКАУ Усов

Володимир Усов
Фото з відкритих джерел

Президенту України Володимиру Зеленському слід втрутитися в ситуацію з блокуванням реформ космічної галузі віце-прем’єром — міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським, що веде до знищення цієї галузі. Про це ексглава Державного космічного агентства України Володимир Усов заявив в ході пресконференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» в четвер.

«Я хочу звернутися до президента, адже він обіцяв підтримати системні реформи в космічній сфері — і корпоративну реформу і прийняття Національної космічної програми. На жаль, сьогодні ці проекти заблоковані, ми втрачаємо час. І якщо ми не змінимо підходи, то українська космічна галузь зникне, буде всього кілька підприємств, що працюють на декілька старих замовленнях. Але створювати нові зразки космічної техніки, запускати свої космічні апарати, отримати доступ до космосу нам вже не вдасться», — сказав він.

Володимир Усов підкреслив, що Уруський не лише протидіє реформам, а й намагається захопити під контроль всю галузь.

«Він хоче отримати прямий ручний контроль над роботою підприємств і можливість призначати своїх людей на керівні посади. Чи призведе це до ефективної реформи? Я впевнений, що ні. Тут не йде мова про особисті питаннях, я говорю про стандарти, правила гри. Ми або інтегруємося в світ прозорих стандартів, або залишаємося в країні, де кожен новий начальник хоче щось зробити для своїх підлеглих, створює свою організацію під свої амбіції і цілі», — сказав він.

При цьому екс-глава ДКАУ додав: «Таким керівникам, як Уруський, зручніше, щоб всюди були їх люди, не було прозорих стандартів, контролю з боку громадськості та міжнародних організацій. Але такий підхід в управлінні, який застосовувався протягом понад 20-ти років, і привів космічну галузь до сьогоднішнього стану. Якщо ми не почнемо застосовувати нові підходи, то ми цю галузь, потенціал і перспективи втратимо», — підкреслив Володимир Усов.

Своє звільнення він назвав частиною протидії проведеним реформам.

«Моє звільнення лобіював Уруський. Тільки профільне Міністерство може винести питання звільнення глави ДКАУ на засідання Кабміну. І я був здивований, що щодня контактуючи з Міністерством я побачив новину про своє звільнення на сайті Кабміну, але не отримав жодної інформації з боку Міністерства або міністра», — розповів екс-чиновник.

Разом з тим, він заявив про намір оскаржити своє звільнення в суді: «Згідно з висновками юристів, моє звільнення було проведено з великою кількістю порушень регламенту і всіх можливих законів. Наша команда приходила не для того, щоб сидіти чиновниками по 10 років, ми прийшли робити реальні зміни, і ми хочемо їх довести про кінця. Тому ми вирішили звернутися до суду, нехай він дасть оцінку процесу звільнення, який ми вважаємо незаконним, і прийме рішення про поновлення мене на посаді глави ДКАУ», — підкреслив Володимир Усов.

Він також нагадав, що за час його каденції був підготовлений повний пакет реформ, включно з Національною космічною програмою, Україна приєдналася до ряду провідних міжнародних угод і об’єднань.

«Наша команда за 9 місяців підписала ряд інвестиційних угод на суму понад $ 1 млрд. Ми вступили в асоціацію провідних країн, які займаються освоєнням Місяця, також ми стали 9-м членом програми «Артеміда». Шкода, що велика кількість молоді, яка прийшла в космічне агентство робити реальні реформи, зараз можуть піти. Це сигнал усім людям від космосу, бізнесменам і менеджерам, що в Україні будь-якого керівника можуть звільнити без оголошення причин і аргументації. Цей сигнал також отримали і в США, і в Європейському космічному агентстві. Сподіваюся, що той результат, який ми отримали за 9 місяців, як всередині країни, так і на міжнародному рівні, важко відмотати назад і Україна матиме шанс стати одним з провідних космічних держав», — підсумував Володимир Усов.

Источник

Залишити коментар