26.3 C
Киев
05.07.2021
Новини світу

Афганські військові відступають у Таджикистан через натиск талібів

Афганські військові відступають у Таджикистан через натиск талібів

Фото: Tolo News Кількість військових Афганістану на території Таджикистану збільшилася майже до 1500 осіб

Таліби взяли під повний контроль шість повітів у північно-східній афганській провінції Бадахшан.

У ніч на 5 липня під натиском бойовиків руху Талібан (визнаний терористичним і заборонений в Росії) на територію Таджикистану відступили понад тисячу афганських військових. Про це в понеділок повідомляє Asia-Plusсо посиланням на прес-центр прикордонних військ Держкомітету національної безпеки (ДКНБ) Таджикистану.

Зазначено, що напередодні таліби взяли під повний контроль повіти Хохон, Шикай, Нуса, Мохімай, Шугнон і Султон Ішкашим північно-східної провінції Бадахшан в Афганістані.

У результаті бойових сутичок з талібами 1 037 військовослужбовців урядових військ Афганістану відступили в Таджикистан.

«Афганські військовослужбовці перейшли через прикордонні ділянки Шохон Ш. Шохінського району (104 особи), Рузвай (213 осіб) та Нулванд (83 людини) Дарвазського району, Хумрогі Ванджського району (173 особи), району Тем Хорога (312), Ішкашим (102 людини ) і Лангар (50 осіб) Ішкашимського району на таджицьку територію. Зараз обстановка на зазначених прикордонних ділянках перебуває під контролем прикордонників Республіки Таджикистан, — йдеться в повідомленні.

Таким чином, з урахуванням тих, хто перейшов кордон раніше, кількість військових Афганістану на території Таджикистану збільшилася майже до 1500 осіб.

Нагадаємо, в Афганістані загострилася ситуація після того, як США і їхні партнери з НАТО почали виведення військ з цієї країни. Передбачається, що вона завершиться до 11 вересня нинішнього року.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар