Амазонські ліси зникнуть через 43 роки - дослідження
-2.6 C
Киев
22.01.2021
Новини світу

Амазонські ліси зникнуть через 43 роки — дослідження

Амазонські ліси зникнуть через 43 роки - дослідження

Тропічні ліси Амазонки не встигають відновлюватися

На місці лісів Амазонії незабаром з’явиться посушлива рівнина. У цьому винен не тільки клімат. Місцеві фермери вирубують і підпалюють ліси.

Тропічні ліси Амазонки можуть перетворитися в суху рівнину, на якій будуть рости тільки рідкісні чагарники, вже до 2064 році. Це відбудеться не тільки через клімат, але і людину, яка докладає свою руку, спрогнозував професор Університету Флориди Роберт Уокер, пише ScienceAlert.

Унікальним лісах регіону загрожує зникнення через кліматичну кризу, а також через масштабну вирубку лісів. Мало того, місцеві фермери дуже часто підпалюють ліси, щоб зробити з територій сільськогосподарські угіддя.

«Люди не дуже турбуються про біологічне різноманіття і навколишнє середовище, коли їм доводиться думати про те, як не залишитися голодними», — зазначив Уокер.

Тропічні ліси Амазонки не встигають відновлюватися після періодів посухи і пожеж.

«Південна Амазонія може досягти переломного моменту десь до 2064 року за нинішніх темпів подовження посушливого сезону», — наголосив Уокер.

Нагадаємо, в Мінекології оцінили обсяг незаконних рубок лісу. Тіньовий ринок торгівлі деревиною становить близько 30% від законного і оцінюється в п’ять мільярдів гривень.

Як повідомлялося раніше, карпатські ялинки від браконьєрів охоронятимуть спецбригади. За самовільну вирубку ялинок накладається адміністративний штраф до 1 020 гривень, нагадала лісова охорона.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар