Андрій Єрмак обговорив з підприємцями створення Координаційної ради з вирішення проблем мікробізнесу
-0.9 C
Киев
28.01.2021
Політика

Андрій Єрмак обговорив з підприємцями створення Координаційної ради з вирішення проблем мікробізнесу

Андрій Єрмак обговорив з підприємцями створення Координаційної ради з вирішення проблем мікробізнесу

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак
Фото з відкритих джерел

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів нараду з представниками малого підприємництва щодо створення Координаційної ради, яка має напрацювати законодавчі зміни щодо комплексного вирішення проблем малого та мікробізнесу. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

«Ми сьогодні зібралися за дорученням президента України Володимира Зеленського, який прекрасно розуміє надзвичайно важливу соціальну і політичну роль малого та мікробізнесу в нашій країні. Як відомо, невеликі підприємці забезпечують десь біля 48% робочих місць в Україні. Це не просто значний внесок в економіку нашої країни, а й питання достойного рівня життя мільйонів громадян», — сказав Андрій Єрмак на початку відеоконфренції.
 
За його словами, Глава держави поставив завдання зробити все, щоб, малий бізнес працював і розвивався в Україні в комфортних умовах.
 
«Тому за ініціативи Глави держави буде створена координаційна рада при президентові України, яка буде займатися саме цими питаннями. А головне – вести постійний діалог», — повідомив керівник Офісу президента.

Він зауважив, що Рада має стати майданчиком для дискусій задля напрацювання певних рішень, які потім можуть втілюватися через відповідні проекти законів та постанов, що прийматиме парламент або уряд.
 
«Ми відкриті до діалогу. Ми зацікавлені в тому, щоб це був дійсно робочий механізм, який би працював і мав ефект і для країни, і для влади, і для підприємців», – додав керівник Офісу президента України.
 
Водночас Андрій Єрмак зауважив, що не завжди підприємці мають достатньо інформації про те, що відбувається і про рішення, які ухвалюються урядом та парламентом, тому одним із завдань Координаційної ради він назвав донесення та роз’яснення всіх кроків.

Керівник Офісу президента нагадав, що влада уже здійснила низку кроків, які мають допомогти малому та мікро- бізнесу пройти карантин на початку наступного року. Зокрема, найбільш вразлива категорія підприємців – платники 1-ої групи спрощеної системи оподаткування на півроку звільнені від сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску, що є безпрецедентним кроком.
 
Також надається фінансова підтримка тим, хто вимушено зачиняється чи скорочує робочий час, частково списується та відстрочується виплата податкової заборгованості, на період карантину підприємці звільняються від плати за оренду державного або комунального майна, продовжується масштабна програма дешевого кредитування, нагадав Андрій Єрмак.

Однак, зазначив він, влада розуміє, що цього недостатньо і тому й виступає за діалог про найболючіші проблеми малих підприємців, щоб разом із представниками спілок та асоціацій знайти спільні рішення.
 
Керівник Офісу президента нагадав, що задля цього головам ОДА було доручено створити робочі групи, роботу яких координуватиме перший заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Юлія Свириденко.

«Тобто у нас буде координація з кожним регіоном України. Тому що є загальнодержавні питання, а є ті, що стосуються окремих регіонів, які мають свої особливості. Нам важливо почути кожного підприємця, де б він сьогодні не знаходився», — зазначив Андрій Єрмак.
 
До дорадчого органу при президентові України увійшли представники мікробізнесу з кожного регіону, представники спілок і об’єднань підприємців мікро- та малого бізнесу, незалежні експерти, представники уряду та Офісу президента України. Всі вони взяли участь у сьогоднішній нараді з допомогою відеозв’язку.

Вони мали змогу висловити мотиви своїх виступів і протестів, зауваження та пропозиції. Всі погоджувалися на позиції, що серед першочергових кроків має бути врегульовано застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО).
 
Народний депутат кількох скликань, експерт з питань підприємництва Ксенія Ляпіна також погодилася, що питання РРО є нині найгострішою проблемою, яку треба якнайшвидше вирішувати.

 

За її словами вже є напрацювання проекту закону, який може бути основою і поданий президентом до парламенту. Нині є необхідність його широкого поширення серед підприємців для ознайомлення.
 
Керівник Офісу президента подякував всім учасникам наради за участь у її роботі, висловлені зауваження і пропозиції. Координаційна рада з питань мікробізнесу має розпочати роботу вже з наступного тижня, аби не затягувати з вирішенням всіх озвучених питань.
 

Источник

Залишити коментар