Антитіла до COVID. Колективного імунітету немає
11.3 C
Киев
06.05.2021
Новини світу

Антитіла до COVID. Колективного імунітету немає

Антитіла до COVID. Колективного імунітету немає

Нове дослідження коронавірусу

Нове дослідження спростувало так звану теорію колективного імунітету, яка говорить, що з пандемією можна ніяк не боротися, а треба чекати, коли перехворіє більшість населення.

 

Антитіла до коронавірусу, набуті людьми, які перехворіли, приблизно у чверті з них зникають протягом трьох місяців, свідчать результати дослідження, проведеного медиками з Імперського коледжу в Лондоні.

 

Це серйозний удар по так званій теорії колективного імунітету, яка говорить, що з пандемією можна ніяк не боротися, а треба чекати, коли перехворіє більшість населення і вона закінчиться сама собою.

 

 

Що таке антитіла

 

Антитіла, по суті, це спроба організму самостійно зупинити зараження. Імунна система сама виробляє антитіла для нейтралізації вірусів.

 

У крові хворих на COVID-19 вчені виявили в загальній складності понад 250 видів антитіл, вироблених організмом пацієнтів в спробі зупинити зараження. 28 з них боролися з хворобою (тобто знешкоджували вірус) найбільш ефективно.

 

 

Британське дослідження

 

Серед більш ніж 350 тисяч перебували під наглядом британців, кількість осіб з позитивними тестами на антитіла з червня по вересень зменшилася на 26%. Не виключено, що ці люди можуть захворіти повторно.

 

У червні і на початку липня антитіла мали приблизно 60 осіб з кожної тисячі обстежених, а у вересні — лише 44.

 

«Імунітет зникає доволі швидко, усього через три місяці ми бачимо зниження на 26%», — говорить учасниця групи експертів професор Елен Ворд.

 

Як припускають дослідники, організм реагує на COVID-19 приблизно так само, як на звичайний грип, яким можна хворіти щороку.

 

Антитіла, що перешкоджають проникненню вірусів у клітини організму, виступають ключовим елементом імунного захисту людини.

 

Дослідження показало, що вони швидше зникають у пацієнтів старше 65 років і у тих, хто перехворів на COVID-19 у легкій формі. Зате імунітет демонструє більш високу стійкість у медичних працівників — можливо, тому, що вони контактують з вірусом постійно.

 

 

Колективного імунітету немає

 

Виходить, теорія про те, що з пандемією можна ніяк не боротися, а треба чекати, коли перехворіє більшість населення і вона закінчиться сама собою, — не працює.

 

Колективним імунітетом називається ситуація, коли та чи інша інфекція не може вільно поширюватися всередині певної групи, оскільки значна її частина не сприйнятлива до хвороби за рахунок зробленого щеплення або раніше перенесеного захворювання.

 

Якщо ви не можете заразитися самі, ви не можете і поширювати інфекцію далі. А отже, ваш імунітет побічно захищає від вірусу оточуючих, яких в іншому випадку ви могли б заразити.

 

У Південній Кореї вже офіційно заявили, що через можливість повторного зараження виробити в південнокорейському суспільстві колективний імунітет де-факто неможливо.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар