Азербайджан закликав виключити Францію з Мінської групи ОБСЄ
0.1 C
Киев
23.01.2021
Новини світу

Азербайджан закликав виключити Францію з Мінської групи ОБСЄ

Азербайджан закликав виключити Францію з Мінської групи ОБСЄ

Фото: Анадолу Парламент Азербайджану різко відреагував на резолюцію Сенату Франції

Парламент Азербайджану висловив протест французькому Сенату і закликав переглянути політичні та економічні відносини Баку з Парижем.

Парламент Азербайджану (Міллі меджліс — ред.) запропонував уряду країни звернутися до Організації з безпеки і співпраці в Європі для виключення Франції з переліку співголів Мінської групи ОБСЄ.

Про це йдеться в ухваленій у четвер, 26 листопада, заяві законодавчого органу у відповідь на резолюцію Сенату Франції, яка закликає уряд визнати незалежність Нагірного Карабаху.

Міллі меджліс також висловив протест французькому Сенату через прийняту напередодні резолюцію щодо Нагірного Карабаху і закликав переглянути політичні та економічні відносини з Парижем.

Спікер Сахіба Гафарова заявила, що «азербайджанський народ і надалі згуртується навколо президента Ільхама Алієва в кулак і здатний припинити всі брудні діяння, спрямовані проти держави і народу».

«Міллі меджліс закликає уряд Азербайджану звернутися до керівництва ОБСЄ для відкликання Франції, яка своєю позицією і заявами в останні дні поставила під сумнів власну нейтральність, зі співголів Мінської групи», — йдеться в документі.

У заяві також містяться пропозиції «переглянути існуючі політичні відносини між Азербайджаном і Францією», а також «глибоко проаналізувати економічні зв’язки між двома країнами і вжити відповідних заходів».

У ході обговорень низка депутатів також виступили з пропозиціями відкликати посла Азербайджану в Парижі для консультацій, перервати всі стосунки з верхньою палатою французького парламенту.

Нагадаємо, 26 листопада Сенат Франції ухвалив резолюцію про визнання незалежності Нагірного Карабаху. За висловилися 305 членів верхньої палати, проти проголосував один. Але ця резолюція має рекомендаційний характер.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар