Байден анонсував "ініціативу демократичного оновлення"
24.3 C
Киев
19.08.2022
Новини світу

Байден анонсував «ініціативу демократичного оновлення»

Байден анонсував "ініціативу демократичного оновлення"

Фото: politobzor.net Байден оголосив «ініціативу демократичного оновлення»

США направлять $400 млн на підтримку незалежних ЗМІ, боротьбу з корупцією, підтримку демократичних реформ, просування технологій заради демократії та захист вільних виборів.

 

Президент США Джо Байден оголосив на Саміті за демократію «ініціативу демократичного оновлення». Про це повідомляє Білий дім у четвер, 9 грудня.

 

В ініціативу входять п’ять основних положень: підтримка незалежних ЗМІ, боротьба з корупцією, підтримка тих, хто, на думку США, проводить демократичні реформи, просування технологій заради демократії, а також захист вільних та чесних виборів. На ці цілі піде 424,4 мільйона доларів від Держдепу, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Мінфіну.

 

Зокрема, $30 мільйонів підуть на спеціальний фонд, який підтримуватиме незалежні ЗМІ, ще $5 мільйонів піде на створення «акселератора життєздатних ЗМІ». Нарешті, $9 мільйонів піде на фонд захисту журналістів від позовів про наклеп і $3,5 мільйона — на створення «платформи захисту журналістів», включаючи їхнє навчання та психологічну підтримку.

 

Також буде виділено кошти на боротьбу з корупцією, включаючи $11,5 мільйона на «програму глобальної відповідальності», $17,6 мільйона — на «фонд реагування на корупцію», $6,5 мільйона — на створення «глобальної ініціативи щодо залучення приватного сектора у боротьбу з корупцією».

 

Ще понад $15 мільйонів витратять на ініціативу, покликану не допустити відмивання корупційних доходів у США та інших країнах.

 

Крім того, $33,5 мільйона піде у фонд підтримки жінок у політичному керівництві, до $5 мільйонів – на підтримку спільноти LGBTQI+, $10 мільйонів – на підтримку організацій громадянського суспільства, до $15 мільйонів – на ініціативу організації «ненасильницьких соціальних рухів».

 

Своєю чергою, $122 мільйона піде на багатостороннє партнерство, покликане допомогти профспілковому руху по всьому світу. $20,3 мільйона виділено на «створення відкритих, безпечних та інклюзивних» цифрових екосистем, майже $4 мільйони — на технології, що «утверджують демократію», $5 мільйонів — на фонд боротьби з цензурою, $2,5 мільйона — на «коаліцію із забезпечення чесності виборів», $17,5 мільйона — на створення «фонду захисту демократичних виборів», $55 мільйонів — на «партнерство заради демократії» та $10 мільйонів — на «фонд демократичного відновлення».

 

Нагадаємо, що раніше сьогодні Байден відкрив саміт за демократію. На саміті розглянуть три теми – захист від авторитаризму, боротьба з корупцією та просування прав людини.

 

Навіщо Байдену Саміт за демократію

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар