Без Олімпіади. Ігри в Токіо під загрозою зриву
21.4 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

Без Олімпіади. Ігри в Токіо під загрозою зриву

Без Олімпіади. Ігри в Токіо під загрозою зриву

До Олімпіади в Токіо залишилося 2 місяці

23 липня в Токіо за планами почнуться Олімпійські ігри, вони повинні були пройти минулого року, але були відкладені через пандемію.

 

Через два місяці в Японії повинні стартувати Олімпійські ігри, які у 2020 році були скасовані через коронавірус. Але з іграми у 2021 році поки що також немає абсолютної ясності. Японська влада не планує пускати на ігри іноземців-уболівальників — тільки спортсменів і персонал команд.

 

За даними опитувань, від 60% до 80% японців хотіли б, щоб Олімпіаду знову перенесли або навіть скасували. Але це може призвести до величезних фінансових втрат.

 

Рекомендації від США

 

Число заражень і смертей від Covid-19 у Японії, як і раніше, виглядає помірним порівняно з піковими показниками в багатьох інших країнах, але, тим не менше, американські Центри з контролю і профілактики захворювань оголосили, що громадяни США повинні уникати поїздок до цієї країни, оскільки «в нинішній ситуації у Японії навіть повністю щеплені можуть піддаватися ризику зараження і поширення» коронавірусу.

 

Однак олімпійський і паралімпійський комітет США вже заявив, що рекомендація Центрів із контролю над захворюваннями не змусить його змінити плани.

 

«Ми впевнені, що запобіжні заходи, вжиті нами й Оргкомітетом Токійських Ігор, разом із тестуванням перед поїздкою, після прибуття і під час Ігор гарантуватимуть безпеку спортсменів збірної США», — йдеться в заяві Олімпійського комітету США.

 

Уряд Японії заявив, що рекомендація американської медичної влади не вплине на плани провести Олімпіаду. «Ми вважаємо, що позиція США не змінилася, і Сполучені Штати, як і раніше, підтримують твердий намір уряду Японії прийняти у Токіо Олімпіаду і Паралімпіаду», — сказав головний секретар кабінету міністрів Кацунобу Като.

 

Без Олімпіади. Ігри в Токіо під загрозою зриву

Протести в Японії проти Олімпіади / ЕРА

 

Нова COVID-хвиля

 

Останніми тижнями Японію накрила четверта хвиля коронавірусу, показники захворюваності та смертності ставлять нові рекорди, а в найбільших мегаполісах — Токіо і Осака — і ще в декількох регіонах оголошено надзвичайний стан.

 

Число нових виявлених випадків зараження за день у середині травня перевищило сім тисяч, а число смертей в один із днів перевалило за дві сотні.

 

Втім, ця хвиля, судячи зі статистики, вже йде на спад, а головне — навіть останні пікові показники Японії виглядають дуже помірно на тлі багатьох інших країн. У Британії, наприклад, де живе вдвічі менше людей, ніж у Японії, на січневому піку було в десять разів більше заражень і приблизно в сім-вісім разів більше смертей на день.

 

Всього ж у Японії на сьогодні зареєстровано 723 тис. випадків заражень і 12,3 тис. смертей.

 

З іншого боку, в Японії дуже повільно порівняно з іншими багатими країнами проходить вакцинація: поки що повністю щеплені менше 2% населення. Влада з понеділка розгорнула центри масової вакцинації в Токіо та Осаці і сподівається, що до кінця липня повністю щеплені будуть хоча б усі жителі країни старші 65 років.

 

Фінансові втрати

 

Скасування літніх Олімпійських і Паралімпійських ігор у Токіо обійдеться Японії приблизно в 17 млрд доларів, говориться в дослідженні інституту Номура.

 

Експерти попереджають про ще більші економічні втрати в разі, якщо влада оголосить новий режим надзвичайної ситуації.

 

За даними інституту, якщо проводити Ігри в Токіо без глядачів, це принесе 1,66 трлн ієн (приблизно 15 млрд доларів) вигоди — на 146,8 млрд йен (1,3 млрд доларів) менше, якби вони проводилися з місцевими глядачами.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар