Без вини Китаю. Звіт ВООЗ про появу COVID
8.8 C
Киев
13.04.2021
Новини світу

Без вини Китаю. Звіт ВООЗ про появу COVID

Без вини Китаю. Звіт ВООЗ про появу COVID

Китай продовжують звинувачувати в пандемії коронавірусу

Експерти ВООЗ називають вкрай малоймовірною популярну версію про те, що пандемія почалася з витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології.

 

Світ вже більше року живе з коронавірусом, але до сих пір так і не з’ясував, звідки він з’явився.

 

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підготувала доповідь про походження COVID-19, складену в результаті спільної роботи 17 китайських вчених і 17 експертів ВООЗ.

 

Але до неї виникло багато питань, перш за все на Заході. Головне — доповідь так і не відповідає на запитання про вину Китаю в поширенні коронавірусу.

 

 

Багато питань

 

Найімовірнішою версією виникнення коронавірусу в доповіді називається теорія про те, що він виник у популяції кажанів, мутував і перескочив на людину через іншу тварину.

 

Однак, яка саме це була тварина, вчені поки не встановили.

 

Експерти ВООЗ також називають вкрай малоймовірною популярну версію про те, що пандемія почалася з витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології.

 

Газета New York Times називає розділ доповіді, присвячений теорії про витік з лабораторії, «у кращому випадку поверхневим».

 

Всі дослідницькі дані, проаналізовані у звіті, були надані китайськими вченими, багато з яких безпосередньо залежать від держави і займають посади в бюджетних установах.

 

Критики вказують на те, що мандат експертів ВООЗ під час їхнього 27-денного візиту в Ухань був вкрай обмеженим, а китайська влада неодноразово перешкоджала їхній роботі.

 

 

Розкрили не все

 

Китай відмовився надати експертам ВООЗ ключові відомості про виникнення нового коронавірусу, заявив австралійський мікробіолог Домінік Дуайєр — один з учасників міжнародної дослідницької місії в місто Ухань.

 

За словами вченого, коли експерти з ВООЗ приїхали в Китай для проведення розслідування, китайська влада не показала їм вихідні дані про перших відомих пацієнтів, що є стандартною практикою. Замість цього вчені отримали стисле узагальнення запитаних даних.

 

Влада Китаю наполягає, що повністю співпрацює з розслідуванням ВООЗ.

 

 

США проти

 

США звинувачували Китай в приховуванні істинного масштабу першого спалаху коронавірусу, а також критикували країну за те, що експертам ВООЗ не надали вільних умов роботи. Зокрема, вчені не змогли взяти інтерв’ю в простих жителів і свідків початку пандемії.

 

«У нас є серйозні питання до методології та процесу підготовки доповіді ВООЗ, зокрема до того факту, що, судячи з усього, уряд у Пекіні брав участь у її написанні», — сказав Державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв’ю телеканалу CNN.

 

У відповідь МЗС Китаю звинуватило Держдеп США у політичному тиску на авторів доповіді. 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар