18.4 C
Киев
17.05.2021
Політика

Безвізу з ЄС бути: Віцепрем’єр із євроінтеграції відповіла на хвилювання, пов’язані з рішенням КСУ

Безвізу з ЄС бути: Віцепрем'єр із євроінтеграції відповіла на хвилювання, пов'язані з рішенням КСУ

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина


РБК-Україна

За словами Ольги Стефанішиної, курс України до ЄС та НАТО є невідворотним

Віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що рішення Конституційного суду не вплинуть на безвіз із Євросоюзом. Про це вона повідомила у Фейсбук.

За словами чиновниці, українців не вдасться позбавити безвізового режиму з ЄС. «Безвізу з ЄС бути! Є сили всередині країни, зацікавлені в тому, щоб зупинити європейську та євроатлантичну інтеграцію України, і водночас позбавити українців безвізу. Запевняю, їм це не вдасться!», – написала Стефанішина.

Зазначається, що рішення КСУ доводять необхідність завершення реформи судової гілки влади. Обставини, в яких приймалися нещодавні рішення Конституційного суду викликають питання та обурення. Це ще один сигнал, що реформа судової гілки влади, над якою зараз триває робота з Венеціанською комісією, має бути доведена до логічного завершення», – додала віце-прем’єр.

Водночас Стефанішина додала, що уряд вживає заходів, які унеможливлять зупинення уже розпочатих реформ, у тому числі ті, які стосуються європейської та євроатлантичної інтеграції України. «Нагадую, що цей курс України до ЄС і НАТО є остаточним, невідворотним і закріплений в Конституції України», – резюмувала чиновниця.

Нагадаємо, Конституційний суд України скасував право НАЗК перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. Зокрема, повноваження НАЗК стосовно перевірки декларацій суд визнав такими, що не відповідають Конституції України.

Згодом посол України при ЄС Микола Точицький заявив, що в Європейському Союзі стурбовані останніми рішеннями Конституційного суду України щодо діяльності антикорупційних органів. За його словами, рішення КСУ може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

Источник

Залишити коментар