Біля Шрі-Ланки затонуло судно, яке горіло, в регіоні екокатастрофа
23.7 C
Киев
25.06.2021
Новини світу

Біля Шрі-Ланки затонуло судно, яке горіло, в регіоні екокатастрофа

Біля Шрі-Ланки затонуло судно, яке горіло, в регіоні екокатастрофа

Пляжі забруднено пластиковими мікрогранулами

Вода й узбережжя дуже забруднені пластиковими мікрогранулами. На узбереження викидає мертвих мешканців моря.

 

Біля західного узбережжя Шрі-Ланки затонуло судно MV X-Press Pearl з десятками тонн хімікатів, яке перед цим майже два тижні горіло. Тонни пластикових гранул потрапили в багаті рибальські води країни. Екологи прогнозують, що на відновлення регіону підуть десятки років. Про це в середу, 2 червня, повідомляє Reuters.

 

 

 

Раніше уряд призупинив рибальство на 80-кілометровій ділянці берегової лінії острова, що вплинуло на 5,6 тис. рибальських човнів, і сотні рибалок відправили очищати постраждалі пляжі.

 

Зареєстроване в Сінгапурі судно MV X-Press Pearl, яке перевозило 1 486 контейнерів, зокрема 25 тонн азотної кислоти разом з іншими хімікатами, стояло на якорі біля західного узбережжя Шрі-Ланки, коли 20 травня на його борту спалахнула пожежа після вибуху.

 

«Корабель завдав смертельного удару по нашому житті. Ми не можемо зайти в море, а отже, не можемо заробляти на життя», — сказав Джошуа Ентоні, глава регіонального рибальського союзу.

 

Пожежа і розлив хімікатів вже завдали величезної шкоди береговій лінії Шрі-Ланки, включаючи знамениті туристичні пляжі Негомбо і Калутара. Вони покрилися гранулами з мікропластику, які використовують для виробництва пакетів. А в океані помітили нафтову пляму. Влада стурбована наслідками, які може принести ця катастрофа.

 

Місцеві телеканали показують, як на берег викидає мертвих риб, черепах та інших морських мешканців. Змішання хімічних речовин з морською водою може завдати серйозної шкоди морським видам, а пластик для них взагалі смертельний. Це також призведе до знищення коралових рифів, лагун і мангрових заростей.

 

Попри те, що влада активно докладає зусиль, щоб очистити пляжі і довкілля від пластикового бруду і хімічних відходів, на відновлення регіону можуть піти десятки років.

 

 

 

Напередодні повідомлялося, що біля Шрі-Ланки загасили корабель, що горів 13 днів. Перед цим стало відомо, що недалеко від порту Коломбо в Шрі-Ланці вибухнув контейнеровоз MV X-Press Pearl, що перевозив 25 тонн азотної кислоти.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар