Білорусь готова повернути ядерну зброю
27.5 C
Киев
15.08.2022
Новини світу

Білорусь готова повернути ядерну зброю

Білорусь готова повернути ядерну зброю

Лукашенко погрожує Заходу ядерною зброєю

Це одна з можливих відповідей на майбутні дії з боку НАТО на території Польщі, заявили в Мінську.

Білорусь розглядає можливість розмістити на своїй території ядерну зброю. Про це заявив міністр закордонних справ республіки Володимир Макей в інтерв’ю RT Arabic, опублікованому 18 грудня.

За словами міністра, на подібний крок Мінськ готовий піти, якщо відчує загрозу з боку НАТО. «Це одна з можливих відповідей на майбутні можливі дії з боку Північноатлантичного альянсу на території Польщі», — пояснив він.

Наприкінці листопада правитель Білорусі Олександр Лукашенко погрозив, що запропонує своєму російському президенту Володимиру Путіну повернути в республіку ядерну зброю, якщо аналогічні системи НАТО розгорнуть у Польщі.

Таким чином він відреагував на висловлювання генерального секретаря НАТО Йєнса Столтенберга, який заявив, що американські ядерні системи можуть перекинути на схід, якщо від їхнього розміщення відмовиться Німеччина.

У липні 1993 року Білорусь офіційно приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, добровільно відмовившись від систем, що залишилися після розпаду СРСР.

Великобританія, Росія та США надали Мінську гарантії безпеки, зафіксувавши свої зобов’язання у Будапештському меморандумі. Виведення ядерної зброї з території Білорусі було завершено у листопаді 1996 року.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар