Білорусь отримала від РФ другу половину кредиту на $1 млрд
21.4 C
Киев
23.06.2021
Новини світу

Білорусь отримала від РФ другу половину кредиту на $1 млрд

Білорусь отримала від РФ другу половину кредиту на $1 млрд

Путін і Лукашенко все узгодили щодо траншу на переговорах у Сочі

Питання виділення Мінську $500 млн обговорювалося на недавніх переговорах президента РФ Володимира Путіна з Олександром Лукашенком у Сочі.

 

Білорусь отримала $500 млн в якості другого траншу державного кредиту Росії на загальну суму в $1 млрд. Про це повідомив Мінфін Білорусі в середу, 2 червня.

 

«Відповідно до угоди між урядом Республіки Білорусь та урядом Російської Федерації про надання уряду Республіки Білорусь державного фінансового кредиту, укладеними 21 грудня 2020 року, 2 червня 2021 року на рахунок міністерства фінансів надійшли кошти другого траншу державного фінансового кредиту в сумі, еквівалентній $0,5 млрд», — йдеться в повідомленні.

 

У грудні 2020 року прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження про надання Білорусі міждержавного кредиту обсягом $1 млрд. Він надається двома траншами по $500 млн у 2020 році і 2021 році. 30 грудня Білорусь отримала кошти першого траншу.

 

Нагадаємо, питання виділення Мінську $500 млн обговорювалося на недавніх переговорах президента РФ Володимира Путіна з Олександром Лукашенком у Сочі. Тоді було зазначено, що «перешкод немає», оскільки в цьому питанні вже «все узгоджено».

 

Раніше повідомлялось, що в Білорусі відмовилися від запропонованого ЄС фінансування в 3 млрд євро, якщо країна почне демократичні перетворення. У Мінську заявили, що це не та цифра, яка може змінити ситуацію в Білорусі.

 

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар