Білорусь відповіла на нові санкції країн Заходу
-1.4 C
Киев
18.01.2022
Новини світу

Білорусь відповіла на нові санкції країн Заходу

Білорусь відповіла на нові санкції країн Заходу

Фото: Sb.by МЗС Білорусі оголосило про заходи у відповідь на п’ятий пакет санкцій

Мінськ пообіцяв «низку інших кроків непублічного характеру» і назвав умову для повернення на «шлях конструктивного співробітництва».

 

Білорусь у відповідь на санкції західних держав розширила списки осіб, яким заборонено в’їзд до країни. Також обмеження будуть прийняті за низкою товарів і до авіаперевізників із країн Євросоюзу і Великої Британії. Про це повідомляє сайт білоруського МЗС у понеділок, 6 грудня.

 

 

 

«В якості заходів у відповідь на незаконний зовнішній санкційний тиск, спрямований на підрив суверенітету Білорусі і погіршення добробуту білоруських громадян, з метою захисту національних інтересів уряд Республіки Білорусь прийняв рішення про введення заборони ввезення на територію країни низки товарів, що походять із держав, які застосовують незаконні антибілоруські санкції», — йдеться в повідомленні.

 

В МЗС запевнили, що відповідна постанова буде підписана в найкоротші терміни, також буде вжито необхідних заходів «для насичення внутрішнього ринку аналогічними товарами із дружніх країн».

 

Серед заходів у відповідь «на нелегітимні рестрикції на білоруську авіаційну галузь» аналогічні кроки обіцяють зробити проти авіаперевізників із країн ЄС та Великої Британії. Але конкретні авіакомпанії не уточнюються.

 

Ще один захід у відповідь – розширення списку осіб, «з країн, які на системній основі дискримінують білоруських офіційних осіб, журналістів і представників громадських організацій», яким буде заборонено в’їзд на територію Білорусі і Союзної держави.

 

«В якості одного з найістотніших заходів протидії зовнішньому тиску колективного Заходу і зміцнення своєї економічної безпеки Республіка Білорусь продовжить реалізацію Союзних програм і зміцнення економічної інтеграції з Російською Федерацією, а також вибудовування міцних торговельно-економічних зв’язків з партнерами по ЄАЕС та із країнами «ширшої дуги», — заявили в Мінську.

 

В МЗС також обіцяють «низку інших кроків непублічного характеру» і вказують, що обмеження приймаються у відповідь на введені проти Білорусі санкції і «можуть бути скасовані, якщо затягнені ними країни і групи країн відмовляться від ущербної логіки часів холодної війни, повернуться на шлях конструктивної співпраці на користь збереження миру і стабільності на європейському континенті і в повному обсязі виконуватимуть взяті на себе міжнародні зобов’язання”.

 

«Білорусь готова до врегулювання будь-яких наявних розбіжностей шляхом взаємоповажного діалогу і на основі врахування інтересів сторін», – резюмували в зовнішньополітичному відомстві.

 

Нагадаємо, минулого тижня Євросоюз, США, Британія та Канада затвердили п’ятий пакет санкцій проти Мінська у зв’язку з міграційною кризою на кордоні Білорусі і країн ЄС. Зараз під санкціями перебувають 183 особи і 26 організацій з Білорусі.

 

Пізніше в Мінську оцінили втрати від нових санкцій у 250-300 млн доларів у річному обчисленні і пообіцяли дати відповідь країнам Заходу.

 

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар